Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Математичні моделі процесу АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ ДО ГІПОКСІЇ ТА ЇХ аналіз

Математичні моделі процесу АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ ДО ГІПОКСІЇ ТА ЇХ аналіз

Назва:
Математичні моделі процесу АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ ДО ГІПОКСІЇ ТА ЇХ аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
БИЦЬ Олексій Вікторович
УДК 519.876
Математичні моделі
процесу АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ ДО ГІПОКСІЇ
ТА ЇХ аналіз
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Онопчук Юрій Миколайович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Павлов Вадим Володимирович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій і систем НАН України
та Міністерства освіти і науки України,
завідувач відділу,
кандидат фізико-математичних наук
Стецюк Петро Іванович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, факультет кібернетики.
Захист відбудеться “28” травня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680 МСП Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “26” квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розкриття механізмів адаптації людини до середовищ з низьким вмістом кисню в повітрі або до інших умов, які призводять до прояву кисневої недостатності, – одна із важливих та актуальних проблем науки про людину. Пізнанню процесів адаптації організму до зміни умов життєдіяльності присвячено чимало фундаментальних робіт, серед яких слід відзначити наукові праці Ф. Меєрсона, М. Пшенникової, Л. Шика, Й. Бреслава, А. Колчинської, П. Білошицького та багатьох інших фізіологів. В останні роки для дослідження процесів, що відбуваються в організмі, досить ефективно використовуються їх математичні моделі. На даний час розроблено моделі практично всіх основних фізіологічних систем організму людини та їх окремих підсистем. Успіх математичного моделювання в фізіології та медицині пов’язаний, насамперед, з науковими працями М. Амосова, Н. Грея, Ф. Гродінза, В. Новосельцева, А. Колчинської, А. Місюри, Ю. Онопчука та інших вітчизняних та зарубіжних дослідників.
В 70 – х роках минулого століття в Інституті фізіології імені О.О.Богомольця та в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України були виконані роботи по створенню математичних моделей системи дихання та кровообігу і проведені дослідження основної функції цієї системи, яка полягає в своєчасній та адекватній доставці кисню до тканин організму та виведенні вуглекислоти, що утворюється в них у процесі життєдіяльності, при різноманітних збуреннях зовнішніх та внутрішніх умов існування. Ці математичні моделі успішно використовувались для розв’язання теоретичних проблем при вивченні гіпоксії (А. Колчинська, Ю. Онопчук, Д. Марченко, К. Полінкевич та ін.) і деяких прикладних задач фізіології та медицини.
Математичну модель системи дихання, що описує транспорт та масообмін респіраторних газів в дихальних шляхах, альвеолярному просторі легень, у крові та в тканинах, складає система нелінійних диференціальних рівнянь, аналіз розв’язків якої, як правило, можна здійснити внаслідок проведення обчислювального експерименту. Але при розв’язанні більшості прикладних задач, коли розглядається також задача саморегуляції системи дихання при зміні умов життєдіяльності організму, виникають об’єктивні труднощі з проведенням моделювання та прогнозування стану організму на досить тривалих інтервалах часу (дні і навіть місяці). Крім того, постійна або періодична зміна умов життєдіяльності сприяє розвитку адаптаційних процесів, що потребує введення нових функціональних залежностей в моделі динамічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Математичні моделі процесу АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ ДО ГІПОКСІЇ ТА ЇХ аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок