Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародне співробітництво кооперативних організацій у процесі європейської інтеграції України

Міжнародне співробітництво кооперативних організацій у процесі європейської інтеграції України

Назва:
Міжнародне співробітництво кооперативних організацій у процесі європейської інтеграції України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний економічний університет
Федоришин надія юріївна
УДК 339.72:334.735
Міжнародне співробітництво кооперативних організацій у процесі європейської інтеграції України
Спеціальність: 08.00.02 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональної політики Національного інституту стратегічних досліджень.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія,
проректор з міжнародних зв’язків, професор
кафедри міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чужиков Віктор Іванович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук,
Сторожук Вікторія Петрівна,
Полтавський університет споживчої кооперації України, доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності
Захист дисертації відбудеться 15 листопада 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.58.082.01 у Тернопільському національному економічному університеті за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
торгівлі за адресою: 01601, м. Київ, вул.
Автореферат розісланий 12 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Й. Гладій
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Одним із стратегічних пріоритетів розвитку економіки України є інтеграція у всесвітньогосподарські зв’язки, яка зумовлює як позитивні, так і негативні соціальні та економічні наслідки. Тому наукове обґрунтування стратегії, тактики, форм та методів реалізації вітчизняної інтеграційної моделі є актуальним та важливим у процесі трансформації економіки і суспільства.
У сукупності форм міжнародної інтеграції зростає вагомість міжнародного кооперативного руху. Кооперація є ефективною моделлю господарювання і спроможна істотно активізувати розвиток таких галузей економіки, як сільське господарство, громадське харчування, торгівля, туризм, посилити мотивацію населення до підприємницької діяльності і, таким чином, забезпечити соціальноорієнтоване економічне зростання. Про це свідчить досвід розвинених країн Європи, де кооперативні організації охоплюють більше третини ринку у внутрішній торгівлі, сфері послуг, харчовій промисловості, сільському та лісовому господарстві, рибальстві, банківській сфері. У зв’язку з цим істотно зростає роль інтеграції кооперативного сектора вітчизняної економіки у світове та європейське господарство, використання його потенціалу для забезпечення соціально-економічного розвитку країни, активізації міжнародного співробітництва. З іншого боку, структурна перебудова, реформа системи управління, адаптація до ринкових умов функціонування, розвиток інституційної інфраструктури системи кооперації України у процесі міжнародної економічної інтеграції також набуває особливої актуальності.
Концептуальні засади міжнародної економічної інтеграції України, її секторально-регіональних компонент висвітлено у працях О.Білоруса, В.Будкіна, О.Власюка, З.Варналія, А.Гальчинського, В.Гейця, І.Гладій, Я.Жаліла, Д.Лук’яненка, А.Мельник, В.Новицького, Ю.Пахомова, С.Писаренко, А.Поручника, Є.Савельєва, О.Сохацької, А.Філіпенка, В.Чужикова. У той же час, існує потреба у подальших системних дослідженнях етноісторичних, соціально-психологічних, економічних та політичних засад вдосконалення вітчизняної моделі інтеграції з використанням європейського досвіду кооперативного співробітництва.
Науково-прикладні засади співпраці кооперативних організацій як ефективного напряму міжнародної соціально-економічної інтеграції та невід’ємного елемента світового господарства досліджуються С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Міжнародне співробітництво кооперативних організацій у процесі європейської інтеграції України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок