Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЯДЕР І ЯДЕРНО-ЯДЕРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У МОДИФІКОВАНОМУ НАБЛИЖЕННІ Томаса-Фермі

ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЯДЕР І ЯДЕРНО-ЯДЕРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У МОДИФІКОВАНОМУ НАБЛИЖЕННІ Томаса-Фермі

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЯДЕР І ЯДЕРНО-ЯДЕРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У МОДИФІКОВАНОМУ НАБЛИЖЕННІ Томаса-Фермі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія Наук України
Інститут ядерних досліджень
Нестеров Василь Олександрович
УДК 530.145
ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЯДЕР
І ЯДЕРНО-ЯДЕРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У
МОДИФІКОВАНОМУ НАБЛИЖЕННІ Томаса-Фермі
01.04.16 - фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
Автореферат
дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділі структури атомного ядра Інституту ядерних досліджень
НАН України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
провідний науковий співробітник
Денисов Віталій Юрійович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
відділ структури атомного ядра.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Плюйко Володимир Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет.
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Козловський Ігор Всеволодович,
Інститут теоретичної фізики НАН України
імені М.М. Боголюбова, відділ теорії ядра
та квантової теорії поля.
Провідна організація: |
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, м. Харків.
Захист відбудеться “ 22 ” лютого 2007 року о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту ядерних досліджень
НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий “ 15 ” січня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Кандидат техн. наук Томчай С.П.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом всього існування теоретичної ядерної фізики до розряду головних її задач відноситься дослідження властивостей основних станів атомних ядер і виявлення закономірностей їхньої взаємодії в процесі ядерних реакцій. Останнім часом особливий інтерес викликають властивості екзотичних ядер з великим надлишком протонів або нейтронів, що лежать вдалині від долини в-стабільності, надважкі елементи. Це обумовлено прогресом у техніці експерименту, який уможливив роботу з пучками радіоактивних ядер, а також синтезом надважких елементів, з Z?114-118 та великим часом життя, що отримані у Дубні в реакціях злиття важких іонів. Цими питаннями в даний час займаються в багатьох ведучих лабораторіях світу, таких як GANIL (Франція), GSI (Німеччина), RIKEN (Японія), ЛЯР ОІЯД (Росія).
Актуальність зазначених питань і визначила постановку задач, розв'язуваних у даній роботі, де на першому етапі досліджень розглядаються властивості основних станів середніх і важких атомних ядер, що лежать у межах долини в-стабільності, ядер, віддалених від неї, які мають великий надлишок протонів або нейтронів, надважких елементів в області острівця стабільності Z=114, а також можливих острівців стабільності із Z=120 та 126, легких атомних ядер з великим надлишком нейтронів із Z=4ч7. На другому етапі отримані раніше результати використовуються для вивчення потенціалів взаємодії важких іонів у вхідному каналі реакції. Розраховуються потенціали взаємодії атомних ядер, досліджується залежність потенціалу взаємодії від їх ізотопічного складу, а також дифузності розподілу нуклонних густин, оцінюється реалістичний інтервал дифузності ядерної частини потенціалу взаємодії. Оскільки потенціал взаємодії ядер є ключовим питанням при дослідженні ядерних реакцій, безпараметричний опис потенціалу взаємодії є актуальним і важливим. В роботі в якості методу теоретичних досліджень використовується модифікований підхід Томаса-Фермі (МПТФ).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основна частина роботи виконана у відповідності з тематичним планом науково-дослідних робіт відділу структури атомного ядра Інституту ядерних досліджень НАН України за темами №43 “Дослідження структури збуджених станів атомних ядер та ефектів їх розпаду” (№ ДР 0198U003593), № 76 “Дослідження рідкісних процесів збудження та розпаду ядер” (№ ДР 0102U002961) та № 118 “Дослідження збуджених станів атомних ядер і механізмів ядерних реакцій в області низьких енергій” (№ 0105U000149).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЯДЕР І ЯДЕРНО-ЯДЕРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У МОДИФІКОВАНОМУ НАБЛИЖЕННІ Томаса-Фермі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок