Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНВЕРСІЙНА ОБРОБКА ЦИНКОВИХ ПОКРИТТІВ В РОЗЧИНАХ, ЩО МІСТЯТЬ ТАНІН

КОНВЕРСІЙНА ОБРОБКА ЦИНКОВИХ ПОКРИТТІВ В РОЗЧИНАХ, ЩО МІСТЯТЬ ТАНІН

Назва:
КОНВЕРСІЙНА ОБРОБКА ЦИНКОВИХ ПОКРИТТІВ В РОЗЧИНАХ, ЩО МІСТЯТЬ ТАНІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,54 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
СКНАР Юрій Євгенович
УДК 620.197.2
КОНВЕРСІЙНА ОБРОБКА ЦИНКОВИХ ПОКРИТТІВ В РОЗЧИНАХ, ЩО
МІСТЯТЬ ТАНІН
05.17.03 – технічна електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Данилов Фелікс Йосипович
Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедрою фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нефедов Володимир Георгійович,
Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри технічної електрохімії
кандидат технічних наук, доцент
Ведь Марина Віталіївна,
Національний технічний університет “ХПІ”
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри загальної та неорганічної хімії
Провідна організація: Фізико-механічний інститут ім. Карпенка
НАН України, м. Львів
Захист відбудеться “10 листопада ” 2006 р. о “930” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (адреса: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “6” жовтня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Пініелле І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обробка оцинкованої поверхні в конвертуючих розчинах є важливою стадією гальванічного виробництва. Конверсійна плівка підвищує корозійну стійкість цинку і тривалий час зберігає декоративний вигляд виробів.
До останнього часу, основним конверсійним покриттям на цинку було хроматне, формування якого здійснюється з розчинів на основі сполук шестивалентного хрому. Проте, через токсичність хромових сполук ці покриття не відповідають сучасним екологічним вимогам. Зокрема, згідно з директивою Парламенту Європейського Союзу 2000/53/ЕС, з 1 липня 2003 року обмежене, а з 1 липня 2007 року заборонене використання в автомобілебудуванні розчинів конверсійної обробки, що містять сполуки Cr(VI).
Можливою альтернативою високотоксичним конвертуючим розчинам на основі сполук шестивалентного хрому, серед інших, є розчини таніну. Досить обмежені і несистематизовані літературні данні, у яких описується процес обробки цинкової поверхні в розчинах таніну, в основному носять патентний характер. У той же час, для створення сучасної технології, що забезпечує отримання захисно-декоративних плівок з прогнозованими властивостями, необхідно встановити схему утворення конверсійного покриття і вивчити вплив різних чинників на кінетичні закономірності його формування. Тому виявлення процесів, що відбуваються при обробці цинку в розчинах, що містять танін, встановлення кінетики утворення конверсійного покриття і визначення його захисної дії є важливою науковою проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до планів науково-дослідних робіт Українського державного хіміко-технологічного університету, завдань держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України: "Розвиток теорії адсорбційних та електрохімічних явищ за участю поверхнево-активних речовин у багатофазних системах", № 0100U001379 (2000–2002 рр.), "Адсорбція синтетичних водорозчинних полімерів і міжфазні процеси в електрохімічних системах" №. 0103U001187 (2003–2005 рр.).
Мета і завдання роботи. Мета роботи полягала у встановленні закономірностей утворення конверсійного покриття на цинковій поверхні з розчинів, що містять танін, визначенні характеру впливу на процес окиснювачів і водорозчинних синтетичних полімерів, оцінюванні захисних властивостей одержуваних конверсійних покриттів і розробці технології конверсійної обробки цинку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОНВЕРСІЙНА ОБРОБКА ЦИНКОВИХ ПОКРИТТІВ В РОЗЧИНАХ, ЩО МІСТЯТЬ ТАНІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок