Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ (кінець 20-х – початок 60-х рр. ХІХ ст.)

ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ (кінець 20-х – початок 60-х рр. ХІХ ст.)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ (кінець 20-х – початок 60-х рр. ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,96 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Семеновська Лариса Аполлінаріївна
УДК 378. 013. 3 (092)
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО
В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ
(кінець 20-х – початок 60-х рр. ХІХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, директор Інституту соціальної та мистецької освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лавріненко Олександр Андрійович,
Ніжинський державний університет імені   Миколи    Гоголя, декан історико-юридичного факультету.
Провідна установа |
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 9 червня 2005 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 6 травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.В. Уваркіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Кардинальні зміни, що спостерігаються сьогодні в економічному, соціальному й духовному житті українського суспільства, зумовлюють необхідність обґрунтування нових концептуальних підходів до розвитку освіти, спрямованої на утвердження національної ідеї й водночас орієнтованої на інтеграцію в європейський і світовий освітній простір. Особливо важливим у цьому зв’язку є оптимальне поєднання інноваційних ідей і кращих традицій вітчизняної та світової педагогічної думки. Вивчення й актуалізація досвіду попередніх поколінь дозволяє здійснити зіставно-порівняльний аналіз минулого й сучасного, спрогнозувати можливі варіанти новітніх освітніх систем, науково передбачити майбутнє, а отже, забезпечити єдність і наступність історико-педагогічного процесу.
Унікальною за значущістю науково-педагогічних ідей і досягнень педагогічної діяльності є особистість видатного українського вченого, педагога, громадського діяча М.В. Остроградського (1801-1862). За наукові здобутки всесвітнього рівня його було обрано академіком Петербурзької (1830), Американської (1834), Туринської (1841), Римської (1853), Паризької (1856) академій наук, що є переконливим доказом величі української наукової думки, її провідного місця в загальнонауковому поступі й важливою історико-педагогічною передумовою входження національної освіти й науки у європейську та світову спільноту.
М.В. Остроградський –– видатний педагог, який понад 30 років (1828-1861), поєднуючи наукову й навчальну діяльність, викладав математичні науки в найпрестижніших вітчизняних і зарубіжних вищих навчальних закладах. Ним розроблені теоретичні основи математичного аналізу, диференційного й інтегрального числення, аналітичної та небесної механіки й інших навчальних дисциплін. Отже, учений доклав значних дидактичних та організаційних зусиль до становлення системи математичної освіти. М.В. Остроградський –– засновник вітчизняної науково-педагогічної школи, автор оригінальних і найдосконаліших на той час підручників та науково-методичних посібників, блискучий лектор. За свою плідну педагогічну діяльність був удостоєний державних нагород: орденів Св.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ (кінець 20-х – початок 60-х рр. ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок