Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ

Загрузка...

ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ / сторінка 5

Назва:
ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Л., 1998; Лузан Б.М., 2001).
Стимуляцію проводили з катода (в деяких випадках з анода) поодинокими прямокутними імпульсами постійного струму тривалістю 0,05–0,1 мс, частотою 1/с. Інтенсивність стимуляції підбиралася індивідуально, виходячи з того рівня, при якому досягали максимальної амплітуди ПД нерва та ПД м'яза і становила в середньому 25±±5 мА (30±±5 мВ). Реєстрація електрофізіологічних показників (ПД нерва та ПД м'яза) здійснювалася паралельно: одночасно на кожний стимул використовували по два канали відведення (перший — для нерва, другий — для м'яза), усереднювали по 4 відповіді. Швидкість розгортання становила 0,01 с на поділку, чутливість підсилювача — від 100 до 2000 мкВ для ПД нерва і від 100 до 10  мкВ для ПД м'яза. Смуга перепускання частот становила від 10 до 10  Гц.
Аналіз функції нервово-м'язового апарату лабораторних тварин здійснювали на підставі таких показників: латентний період ПД нерва (ЛП ПДН); амплітуда ПД нерва (амплітуда ПДН); латентний період ПД м'яза (ЛП М–відповіді); амплітуда ПД м'яза (амплітуда М–відповіді).
Імунологічне дослідження проведено на 60 тваринах. Для імунологічних досліджень тваринам проводили інгаляційний наркоз за допомогою етилового ефіру і в стерильних умовах брали для аналізу кров (приблизно 4,0 мл), котра у подальшому опрацьовувалася за стандартними методиками. Для оцінки стану імунітету у експериментальних тварин вивчали: функціональну активність Т- та В-лімфоцитів периферичної крові в реакції бласттрансформації лімфоцитів (РБТЛ) на конканавалін А (Кон А), декстран (Дек), активність супресорів моноцитарного ряду за показником індометацинчутливої супресії (індекс ІЧС), клітинну сенсибілізацію до антигену периферичного нерва (АгПН). В сироватці крові експериментальних тварин вивчали гуморальні аутоімунні реакції за вмістом аутоантитіл до нейроспецифічних білків (НСБ): основного білка мієліну (ОБМ), маркера глії S-100, та нейроспецифічної єнолази NSE методом твердофазного ІФА (Черенько Т.М., 1987).
Числові результати електрофізіологічного та імунологічного досліджень зводилися у таблиці. Надалі по тексту в усіх випадках, крім означених окремо, вірогідність результатів дослідження та суттєвість відмінностей в різних групах спостережень складала Р ,05.
Забій експериментальних тварин виконували згідно міжнародних нормативів гуманного ставлення до тварин, шляхом передозування тіопенталу-натрію.
Мікрохірургічний шов нерва
Згідно отриманим в роботі даним при накладанні мікрохірургічного шва найбільш виражені морфологічні зміни спостерігаються на 5-15 добу після операції в ділянці шва нерва і дистальному відділі нервового волокна. Ці зміни характеризуються вираженими дистрофічно-деструктивними змінами загальної маси аксонів з їхнім розпадом за типом валерівської дегенерації і вогнищевою деструкцією шванівських клітин за типом вакуольної або ліпідної дистрофії. При цьому в периваскулярних ділянках наявна нерізко виражена запальна лімфоїдно-клітинна інфільтрація, що співпадає з даними імунологічного дослідження, яке засвідчило зростання майже в 2 рази спонтанної проліферативної активності лімфоцитів на 5-15-ту добу після операції, в основному, за рахунок збільшення Т-клітинної ланки імунітету, оскільки проліферативна активність В-лімфоцитів в ці терміни дослідження знижувалась відносно контролю майже в 2 рази. Дещо збільшеною в ці терміни була і супресорна активність моноцитів. На 5-15 добу після експерименту відбувається і активація гуморальної ланки імунітету. Перш за все, відносно контролю зростає рівень аутоантитіл до НСБ, і зокрема до ОБМ, де рівень аутоантитіл до даного антигена збільшується на 5-ту добу після операції майже в 4 рази по відношенню до контролю, а до NSE майже в 2 рази. Все це свідчить про те, що після хірургічного втручання на периферичному нерві в перші 5-15 діб відмічаються виражені дистрофічно-деструктивні зміни в структурі периферичного нерва з переважанням процесів демієлінізації і порушенням структурної цілісності нервового волокна, що узгоджується з даними імунологічного дослідження , отриманими в роботі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок