Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ


ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ / сторінка 5

Назва:
ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Л., 1998; Лузан Б.М., 2001).
Стимуляцію проводили з катода (в деяких випадках з анода) поодинокими прямокутними імпульсами постійного струму тривалістю 0,05–0,1 мс, частотою 1/с. Інтенсивність стимуляції підбиралася індивідуально, виходячи з того рівня, при якому досягали максимальної амплітуди ПД нерва та ПД м'яза і становила в середньому 25±±5 мА (30±±5 мВ). Реєстрація електрофізіологічних показників (ПД нерва та ПД м'яза) здійснювалася паралельно: одночасно на кожний стимул використовували по два канали відведення (перший — для нерва, другий — для м'яза), усереднювали по 4 відповіді. Швидкість розгортання становила 0,01 с на поділку, чутливість підсилювача — від 100 до 2000 мкВ для ПД нерва і від 100 до 10  мкВ для ПД м'яза. Смуга перепускання частот становила від 10 до 10  Гц.
Аналіз функції нервово-м'язового апарату лабораторних тварин здійснювали на підставі таких показників: латентний період ПД нерва (ЛП ПДН); амплітуда ПД нерва (амплітуда ПДН); латентний період ПД м'яза (ЛП М–відповіді); амплітуда ПД м'яза (амплітуда М–відповіді).
Імунологічне дослідження проведено на 60 тваринах. Для імунологічних досліджень тваринам проводили інгаляційний наркоз за допомогою етилового ефіру і в стерильних умовах брали для аналізу кров (приблизно 4,0 мл), котра у подальшому опрацьовувалася за стандартними методиками. Для оцінки стану імунітету у експериментальних тварин вивчали: функціональну активність Т- та В-лімфоцитів периферичної крові в реакції бласттрансформації лімфоцитів (РБТЛ) на конканавалін А (Кон А), декстран (Дек), активність супресорів моноцитарного ряду за показником індометацинчутливої супресії (індекс ІЧС), клітинну сенсибілізацію до антигену периферичного нерва (АгПН). В сироватці крові експериментальних тварин вивчали гуморальні аутоімунні реакції за вмістом аутоантитіл до нейроспецифічних білків (НСБ): основного білка мієліну (ОБМ), маркера глії S-100, та нейроспецифічної єнолази NSE методом твердофазного ІФА (Черенько Т.М., 1987).
Числові результати електрофізіологічного та імунологічного досліджень зводилися у таблиці. Надалі по тексту в усіх випадках, крім означених окремо, вірогідність результатів дослідження та суттєвість відмінностей в різних групах спостережень складала Р ,05.
Забій експериментальних тварин виконували згідно міжнародних нормативів гуманного ставлення до тварин, шляхом передозування тіопенталу-натрію.
Мікрохірургічний шов нерва
Згідно отриманим в роботі даним при накладанні мікрохірургічного шва найбільш виражені морфологічні зміни спостерігаються на 5-15 добу після операції в ділянці шва нерва і дистальному відділі нервового волокна. Ці зміни характеризуються вираженими дистрофічно-деструктивними змінами загальної маси аксонів з їхнім розпадом за типом валерівської дегенерації і вогнищевою деструкцією шванівських клітин за типом вакуольної або ліпідної дистрофії. При цьому в периваскулярних ділянках наявна нерізко виражена запальна лімфоїдно-клітинна інфільтрація, що співпадає з даними імунологічного дослідження, яке засвідчило зростання майже в 2 рази спонтанної проліферативної активності лімфоцитів на 5-15-ту добу після операції, в основному, за рахунок збільшення Т-клітинної ланки імунітету, оскільки проліферативна активність В-лімфоцитів в ці терміни дослідження знижувалась відносно контролю майже в 2 рази. Дещо збільшеною в ці терміни була і супресорна активність моноцитів. На 5-15 добу після експерименту відбувається і активація гуморальної ланки імунітету. Перш за все, відносно контролю зростає рівень аутоантитіл до НСБ, і зокрема до ОБМ, де рівень аутоантитіл до даного антигена збільшується на 5-ту добу після операції майже в 4 рази по відношенню до контролю, а до NSE майже в 2 рази. Все це свідчить про те, що після хірургічного втручання на периферичному нерві в перші 5-15 діб відмічаються виражені дистрофічно-деструктивні зміни в структурі периферичного нерва з переважанням процесів демієлінізації і порушенням структурної цілісності нервового волокна, що узгоджується з даними імунологічного дослідження , отриманими в роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ УШКОДЖЕННІ ПЕРИФЕРИЧНИХ НЕРВІВ ТА ВИКОНАННІ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок