Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ УМОВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА РІСТ І ХІМІЧНИЙ СКЛАД SPIRULINA PLATENSIS (NORDST.) GEITLER

ВПЛИВ УМОВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА РІСТ І ХІМІЧНИЙ СКЛАД SPIRULINA PLATENSIS (NORDST.) GEITLER

Назва:
ВПЛИВ УМОВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА РІСТ І ХІМІЧНИЙ СКЛАД SPIRULINA PLATENSIS (NORDST.) GEITLER
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ПІВДЕННИХ МОРІВ ім. О.О. КОВАЛЕВСЬКОГО
ДРОБЕЦЬКА
Ірина Вікторівна
УДК 582.232:[581.143+581.19]:581.13
ВПЛИВ УМОВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА РІСТ І
ХІМІЧНИЙ СКЛАД SPIRULINA PLATENSIS (NORDST.) GEITLER
03.00.17 — гідробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біології південних морів
ім. О.О. Ковалевського НАН України, м. Севастополь
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Тренкеншу Рудольф Павлович,
Інститут біології південних морів НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Самишев Ернест Зайнуллінович,
Інститут біології південних морів НАН України,
завідувач відділу функціонування морських екосистем
доктор біологічних наук, доцент
Паршикова Тетяна Вікторівна,
Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
завідувач кафедри фізіології та екології рослин
 
Провідна установа: Інститут гідробіології НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 23 ”_листопада_ 2005 р. о _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 при Інституті біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
Автореферат розісланий “ 19 ” _жовтня_ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Д 50.214.01
доктор біологічних наук, професор Гаєвська А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Spirulina platensis (Cyanophyta/Cyanobacteria) синтезує широкий спектр біологічно активних речовин, через що є одним з провідних об'єктів сучасної фітобіотехнології. Переважна більшість робіт, виконаних за більш ніж тридцятирічний період інтенсивних досліджень спіруліни, сфокусовано, в основному, на біотехнологічних напрямах (Richmond, 1986; Vonshak, 1997; Borowitzka, 1999). У той же час багато еколого-фізіологічних аспектів росту і мінерального живлення цього виду при різних умовах вирощування дотепер залишаються не цілком виразними. Конкретне сполучення параметрів культивування (швидкості протоки середовища, щільності біомаси, освітленості, температури, конструкції культиваторів тощо) визначає продуктивність культур, швидкість і вибірність асиміляції живильних речовин, величини їхніх оптимальних і лімітуючих концентрацій, а також спрямованість конструктивних і енергетичних процесів у клітинах. Квазібезперервний і непропорційно проточний режими культивування у відкритих басейнах спільно з природними коливаннями освітленості і температури створюють особливі умови, які істотно відрізняються від умов в описаних раніше лабораторних і промислових системах вирощування спіруліни. Дослідження особливостей росту і метаболізму S. platensis у таких культурах може стати науковою основою для удосконалення методів її масового культивування з метою підвищення продуктивності виду і біологічної цінності одержуваної біомаси. Крім того, відомості такого роду сприятимуть з'ясуванню фізіолого-біохімічних механізмів, що регулюють розвиток Cyanophyta у водоймах з високим рівнем евтрофікації, підданих впливу промислових і побутових стоків.
Є особливо актуальною проблема розробки фізіолого-біохімічних критеріїв стану мікроводоростей в умовах щільної культури. Для спіруліни такими критеріями можуть бути вміст білка (основного компонента сухої речовини) і фотосинтетичних пігментів, що визначають енергетичний статус клітин. Біосинтез амінокислот, тетрапірольних пігментів і каротиноїдів зв'язаний у рамках центральних метаболічних шляхів мевалонової і ?-амінолевулінової кислот з біосинтезом ключових антиоксидантів і вітамінів (токоферолів, супероксиддисмутази, вітамінів В12 і К1). Отже, по вмісту білка і пігментів можна з достатньою мірою точності міркувати про біологічну цінність біомаси в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ УМОВ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ НА РІСТ І ХІМІЧНИЙ СКЛАД SPIRULINA PLATENSIS (NORDST.) GEITLER

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок