Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Шляхи підвищення ефективності підприємницької діяльності (на прикладі рибодобувних і рибопереробних підприємств Криму)

Шляхи підвищення ефективності підприємницької діяльності (на прикладі рибодобувних і рибопереробних підприємств Криму)

Назва:
Шляхи підвищення ефективності підприємницької діяльності (на прикладі рибодобувних і рибопереробних підприємств Криму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Меркушева Марина Вячеславівна
УДК 338. 93:639. 2 (477. 75)
Шляхи підвищення ефективності підприємницької діяльності
(на прикладі рибодобувних і рибопереробних підприємств Криму)
08.06.01. - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Сімферополь - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконано на кафедрі економіки підприємства Керченського морського технологічного інституту Департамента рибного господарства Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | Доктор економічних наук, професор
Новік Людмила Іванівна
Ялтинській інститут менеджменту
Міжнародного науково-технічного університету,
завідувач кафедри економіки і менеджменту
Офіційні опоненти: |
Доктор економічних наук, професор
Караман Михаїл Минович,
Кримський дер-жавний агротехнологічний університет,
Мі-ністерство аграр-ної політики України,
завідувач кафедри економіки
Кандидат економічних наук, доцент
Кендюхов Олександр Володимирович,
Донецький інститут економі-ки та господарсь-кого права, декан економічного фа-культету
Провідна установа: | Одеський державних економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємства, м.. Одеса
Захист відбудеться “_6_” червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.051.06 у Таврійському Національному університеті ім. В.І.Вернадського за адресою м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, корп. Б конференцзал
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, корп. А
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цьохла С.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі економічні трансформації в Україні спрямовані на забезпечення умов, які найповніше сприяють формуванню, розвитку і затвердженню економічних відносин ринкового типу. Активізація підприємницької діяльності є одним з основних моментів, оскільки ступінь її ефективності значною мірою визначає рівень розвитку національної економіки.
Забезпечення продовольчої безпеки країни покладено на агропромисловий комплекс, одним з основних елементів якого є рибна галузь, що містить у собі рибодобувну, рибопереробну й інші сфери. Розвитку підприємництва в даній галузі сприяє геополітичне положення України як морської держави, а також певний досвід, накопичений підприємствами цієї галузі на попередніх етапах розвитку національної економіки.
Становлення відносин ринкового типу в рибній галузі в перші роки суверенної держави було пов’язане зі зниженням показників ефективності функціонування. У другій половині 90-х років минулого сторіччя в галузі намітилися певні позитивні тенденції, що потребують нетрадиційних підходів до розв’язання проблеми істотного підвищення ефективності підприємницької діяльності. Все це визначає актуальність теми дослідження.
Теоретичні аспекти ефективності підприємницької діяльності стосовно до умов трансформаційного періоду розглянуті в працях таких вітчизняних вчених, як М.І.Долишній, М.А.Козориз, Л.І.Донець, М.Колганов, А.М.Кушнирович, А.Н. Цигичко, закордонних - С.Ейлона, Е.Голда, Ю. Сезана, Дж.Шима, Дж.Сіга, Дж.Сакса, Р.Дамарі. Питання ефективності підприємницької діяльності в рибній галузі з практичного боку знайшли своє відображення у роботах В.М.Гурнака, І.К.Кавера, Ю.І.Кокорева, М.С. Стасишена.
Водночас сучасні напрямки підвищення ефективності підприємницької діяльності, пов'язані з використанням підприємницьких здібностей як одного з основних ресурсів підприємницької діяльності, не знайшли свого відображення в дослідженнях, що й обумовило вибір теми наукового дослідження.
Зв'язок дисертаційної роботи з планами наукових досліджень. Зв'язок роботи з науковими програмами визначався внесенням теми дисертаційної роботи в план НДР Керченського морського технологічного інституту з проблеми підвищення ефективності господарської діяльності підприємств рибного господарства України (номер державної реєстрації 0102U004746).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Шляхи підвищення ефективності підприємницької діяльності (на прикладі рибодобувних і рибопереробних підприємств Криму)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок