Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ АВҐУСТА-ГЕРМАНА ФРАНКЕ (1692–1727 рр.)

ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ АВҐУСТА-ГЕРМАНА ФРАНКЕ (1692–1727 рр.)

Назва:
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ АВҐУСТА-ГЕРМАНА ФРАНКЕ (1692–1727 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Завальнюк Андрій Ростиславович
УДК 37:261.5
[Франке Авґуст-Герман]
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ
АВҐУСТА-ГЕРМАНА ФРАНКЕ
(1692–1727 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука (Рівне), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар Відділення педагогіки
і психології вищої школи АПН України
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри
природничо-математичних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, професор
Махінов Віктор Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
заступник директора Інституту
педагогіки і психології.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія історії педагогіки,
м. Київ.

Захист відбудеться 4 травня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 3 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та стан дослідженості проблеми. На зламі другого і третього тисячоліть спостерігається сплеск зацікавлення історичною духовною спадщиною та виховними ідеалами, набутими за час існування людської цивілізації. Державна національна програма „Освіта (Україна XXI століття)” одним із пріоритетних напрямів виховання визначає розроблення теоретико-методологічних аспектів національної системи виховання з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду, оптимальне поєднання в педагогічному процесі навчальних закладів сучасної національної науки та кращих зразків зарубіжної педагогіки. У державній програмі „Вчитель” також ідеться про важливість вивчення та поширення зарубіжного досвіду у сфері підготовки вчителів та їх професійного вдосконалення. Отже, для сучасних науковців актуальним завданням є дослідження, вивчення та узагальнення найкращих зразків роботи з виховання дітей та перенесення їх на національний ґрунт.
Проголошення незалежності України в 1991 році зумовило істотні зміни у процесі навчання та виховання підростаючого покоління. Упродовж багатьох віків український народ виробив оригінальну, притаманну лише йому систему навчання та формування світогляду дітей. Одним із основних її складників є виховання молоді в дусі християнської моралі. Як свідчать історичні факти, християнське виховання здійснювалося ще за часів Ярослава Мудрого, вирішальна роль відводилась йому в братських школах і протестантських навчальних закладах, що виникли на теренах України під впливом Реформації.
Одне з чільних місць серед видатних зарубіжних педагогів-християн минулого займає Авґуст-Герман Франке, який на зламі XVII–XVIII ст. створив у м. Галле (Пруссія) своєрідний культурно-освітній центр, відомий під назвою „Сирітський Дім“. Із невеличкої школи для бідних „Сирітський Дім“ незабаром переріс у найвпливовіший та найпотужніший навчальний заклад не тільки в Німеччині, але й далеко за її межами. А.-Г. Франке став реформатором освіти свого часу, новатором нових педагогічних ідей, спрямованих на відновлення духовності в людині, пошук прекрасного в ній, гуманне ставлення до ближнього, служіння суспільству та Богу, що нині надзвичайно актуально для України.
Від часу заснування культурно-освітнього центру „Сирітський Дім“ у Галле і до сьогодні увагу багатьох дослідників привертала і привертає унікальність педагогічної спадщини та освітньої діяльності його фундатора і першого директора Авґуста-Германа Франке.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ АВҐУСТА-ГЕРМАНА ФРАНКЕ (1692–1727 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок