Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДУХОВНА СПАДЩИНА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО ТА ЇЇ РОЛЬ У РОЗВИТКУ ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У 20-30-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

ДУХОВНА СПАДЩИНА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО ТА ЇЇ РОЛЬ У РОЗВИТКУ ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У 20-30-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ДУХОВНА СПАДЩИНА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО ТА ЇЇ РОЛЬ У РОЗВИТКУ ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У 20-30-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,65 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КУРИЛО ВАСИЛЬ БОГДАНОВИЧ
УДК 272.22-726.1-425(477) “192/193” В. Липківський: [130.122+130.123.4]
ДУХОВНА СПАДЩИНА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО ТА ЇЇ РОЛЬ
У РОЗВИТКУ ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ
У 20-30-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Пашук Андрій Іванович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Наконечний Роман Андрійович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії й політології.
Захист відбудеться “12” червня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “7” травня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02
кандидат філософських наук, доцент О. Б. Сінькевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Загальне підвищення інтересу до історії української філософської думки, повернення до історичної пам’яті та витоків національної духовної культури зумовило звернення й до духовно-творчої спадщини Василя Липківського. Після десятиліть історичного забуття та замовчування його діяльності нині лише розпочинається її вивчення, і нечисленні дослідження зводяться до загальної характеристики поглядів першого митрополита УАПЦ або до уточнення біографічних відомостей. Єдиною фундаментальною працею про життя і діяльність Василя Липківського є монографія Арсена Зінченка “Визволитися Вірою”. Група українських науковців-істориків – С. Білокінь, І. Коровицький, Л. Пилявець, І. Преловська, В. Пащенко та інші – у наукових розвідках торкаються здебільшого церковно-релігійної праці Липківського, розглядаючи його постать переважно у контексті національно-визвольних змагань українського народу й окреслюючи лише в загальних рисах світоглядно-філософський вимір творчості українського мислителя.
Однак детальний аналіз спадщини В. Липківського засвідчує, що соціально-філософські погляди мислителя становлять органічну складову його активної суспільно-громадянської та національно-релігійної позиції і містяться в його історичних, проповідницько-публіцистичних працях, в епістолярній спадщині, матеріалах доповідей на церковних соборах.
Отже, актуальність дослідження визначена необхідністю висвітлення ідей і поглядів Василя Липківського, окреслення їх місця й ролі у формуванні філософсько-етичної думки в Україні на початку ХХ ст., а також можливістю їх адаптації у контекст сучасних процесів націо- та державотворення в Україні з огляду на історичну значущість результатів його діяльності у сфері українського національно-духовного творення.
Пропоноване дослідження є першим в Україні аналізом духовно-творчої спадщини мислителя в її філософсько-етичному, суспільно-національному, культурно-релігійному вимірах. Перед автором постала проблема якісно нового – світоглядно-філософського осмислення інтелектуального доробку В. Липківського в контексті з’ясування основних принципів його життя, діяльності й філософії на основі світовідчуття і світорозуміння цієї безперечно неординарної особистості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДУХОВНА СПАДЩИНА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО ТА ЇЇ РОЛЬ У РОЗВИТКУ ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У 20-30-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок