Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
ТЕПЛИЦЬКИЙ Ілля Олександрович
УДК 37.026.9+681.3+37.01:007
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ
ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, доцент
Соловйов Володимир Миколайович,
Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра інформатики та прикладної математики,
професор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Верлань Анатолій Федорович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України, заступник директора
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Триус Юрій Васильович,
Черкаський державний університет
ім. Б. Хмельницького, проректор з навчальної роботи
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені В. Винниченка Міністерства освіти і науки України, кафедра основ інформатики і обчислювальної техніки, м. Кіровоград
Захист відбудеться “26” червня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9)
Автореферат розісланий “24” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з проблем, що їх ставить сьогодення перед загальноосвітньою школою, є формування інтелектуального потенціалу країни. Це обумовлює потребу у спрямуванні цілей і змісту навчання на виховання творчої особистості, підвищення рівня інформаційної культури школярів, на ознайомлення молоді з методами системних досліджень, на озброєння її знаннями й навичками з комп’ютерного моделювання для глибокого вивчення й аналізу об’єктів (явищ, процесів) у різних галузях знань. Відгуком на зазначену суспільну потребу є орієнтація освіти на широке впровадження сучасних інформаційних технологій та прийняття комп’ютерного моделювання у якості одного з пріоритетних напрямків удосконалення шкільного курсу інформатики і через нього – решти базових навчальних дисциплін. Про це свідчать і численні публікації у провідних науково-методичних виданнях останніх років.
Розглядаючи комп’ютерне моделювання у двох аспектах – як сучасний метод пізнання і як об’єкт вивчення, – ми вважаємо, що воно є фактором, здатним сьогодні сприяти розв’язанню складних навчально-виховних проблем. Так, з одного боку, воно забезпечує змістовну основу для розвитку пізнавальних інтересів і творчої активності, а з іншого, – є засобом для здійснення міжпредметної інтеграції й формування на цій основі наукового світогляду учнів.
Вивчаючи комп’ютерне моделювання, учні моделюють реальні об’єкти й одержують результати, які є новими у їхньому суб’єктивному досвіді, а іноді й об’єктивно новими. Процес моделювання найчастіше спрямовується на розв’язування задач із нечітко сформульованою умовою, і саме це є суттєвим фактором розвитку творчих здібностей. З позицій теорії розвиваючого навчання найбільш важливою тут є можливість використання комп’ютерного моделювання як засобу розвитку операційних структур мислення, пов’язаних із творчою продуктивністю.
Значний внесок у розв’язання проблеми вивчення й розвитку творчих здібностей належить вітчизняним і зарубіжним психологам – Л.С. Виготському, Я.О. Пономарьову, Г.С. Костюку, В.В. Давидову, П.Я. Гальперіну, В.М. Дружиніну, Д.Б. Богоявленській, О.М. Матюшкіну, В.О. Моляко, Ж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок