Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Філософія українського неоромантизму: параметри розуміння людини

Філософія українського неоромантизму: параметри розуміння людини

Назва:
Філософія українського неоромантизму: параметри розуміння людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка
Чаплінська Оксана Вікторівна
УДК 1(091):17.022.1 + 82.02.000.141 (477)
Філософія українського неоромантизму: параметри розуміння людини
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, доцент
Мозгова Наталія Григорівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук’янович,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: | Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “18” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “18” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
|
Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з характерних рис української філософії є тісне поєднання гуманістичної традиції з ідеєю культурно-національної ідентичності, що спричиняє пошук засадничих начал національної єдності. Динамічні трансформаційні зміни, що відбуваються нині в українському суспільстві, численні модерзаційні новації, спричинені входженням України в європейські освітні та інноваційні програми, беззаперечно, актуалізують потребу переосмислення та коригування існуючих уявлень про сутність і перспективи подальшого розвитку особистості. Суттєві зрушення, що відбуваються у нашому суспільстві, пов’язані з процесом формування громадянського суспільства, з піднесенням ролі особистості на новий рівень, хоча нестабільність та суперечності охоплюють як соціальні інститути, так і переважну більшість людей. Тому цілком слушно, що люди змушені адаптуватись до нового, ціною втрати тих рис, які раніше визначали її індивідуальність, неповторність та самобутність. У такі періоди особливого значення набуває тема сенсу життя, базових чинників життєдіяльності людини. Значною мірою актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлюється й необхідністю врахування національного історичного досвіду в процесі євроінтеграції України, що супроводжується особливостями економічної та соціокультурної глобалізації.
Історико-філософський аналіз різних підходів у вирішенні антропологічної проблематики дає можливість глибше зрозуміти сутність української духовної культури, становлення гуманістичних ідей. Проблема людини є наріжною для всієї української філософії, адже вона є неодмінним компонентом філософської рефлексії культурно-історичних епох. Складні проблеми людини, котра має безліч можливостей самореалізації, ускладнюються значною кількістю варіантів вирішення антропологічної проблематики. Серед них вагома роль належить філософії українського неоромантизму, котра ще потребує осмислення і узагальнення.
Неоромантизм, як унікальна світоглядна та смисложиттєва позиція, виникає в українській культурі на межі ХІХ – ХХ ст. В епоху плюралізму світоглядних орієнтирів гостро відчувається потреба не лише у вирішенні матеріальних проблем, у продукуванні майбутнього розвитку нації та держави, а й у розв’язанні проблем духовності. Неоромантизм репрезентував таку філософську позицію, де пріоритетна роль належить духовності, морально-етичній проблематиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Філософія українського неоромантизму: параметри розуміння людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок