Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРЕЦИЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ ВИБУХОМ ЕЛЕМЕНТІВ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ

СТВОРЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРЕЦИЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ ВИБУХОМ ЕЛЕМЕНТІВ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ

Назва:
СТВОРЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРЕЦИЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ ВИБУХОМ ЕЛЕМЕНТІВ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,83 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ ІМ. Є.О. ПАТОНА
Добрушін Леонід Давидович
УДК 621.791.76:621.7.044.2
СТВОРЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
ПРЕЦИЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ ВИБУХОМ ЕЛЕМЕНТІВ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ
Спеціальність 05.03.06 Зварювання та споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
Петушков Володимир Георгійович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, завідуючий відділом
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Борисевич Володимир Карпович,
Міжнародний НДІ нових технологій і матеріалів Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського ХАІ, директор
доктор технічних наук, професор
Лисак Володимир Ілліч,
Волгоградський державний технічний універси-тет, проректор по НДР, завідуючий кафедрою зварювального виробництва
доктор технічних наук, професор
Харченко Геннадій Костянтинович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН
України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України, м. Київ
Захист відбудеться "10" грудня 2003 р. о 10:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: Україна, 03680, м. Київ-150, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: Україна, 03680, м. Київ-150, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий "5" листопада 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Киреєв Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку зварювального виробництва характеризується подальшим розширенням номенклатури зварюваних матеріалів, що обумовлює необхідність розробки й застосування нових способів і технологій їх зварювання. При цьому зростає потреба у виробництві й ремонті елементів металоконструкцій, у яких використовуються різнорідні матеріали з різко відмінними фізико-механічними властивостями, в тому числі на основі сплавів високої міцності та жароміцних, а також тугоплавких металів і їх сплавів. Зварювання вибухом (ЗВ), в силу притаманних йому особливостей і переваг, є одним з ефективних і перспективних процесів виробництва й ремонту таких елементів металоконструкцій.
Однією з головних причин, що стримують розширення сфери застосування ЗВ, є те, що вибух як такий, є достатньо потужним робочим інструментом. До того ж ККД процесу ЗВ при використанні найбільш поширених схем зварювання низький і складає 0,5…3 %. Ці обставини не є перешкодою для тих областей виробництва, в яких ЗВ застосовується особливо широко – виготовлення біметалів і багатошарових композиційних матеріалів у вигляді заготовок і напівфабрикатів з наступною переробкою під конкретні маловимірні вироби. Однак, вони є сильними обмежуючими факторами для застосування ЗВ у “конструкційному зварюванні”, коли зварювання виконується на готовій конструкції, а отримане з’єднання (виріб) у більшості випадків не зазнає подальшої переробки, оскільки неминуче вибухове навантаження конструкції може призвести до втрати її геометричної точності, неприпустимих залишкових деформацій і навіть руйнування. Тому проблема створення таких технологій ЗВ, які могли б бути широко використані при вирішенні задач зі зварювання елементів металоконструкцій, які чутливі до імпульсного навантаження та супутніх залишкових деформацій, є достатньо актуальною.
Слід виділити в окремий клас задачі “конструкційного ЗВ”, які пов’язані з необхідністю отримання високоякісних зварних з’єднань на обмеженій або, навпаки, відносно протяжній поверхні конструкцій зі збереженням або забезпеченням на прецизійному рівні заданих геометричних характеристик і потрібних службових властивостей зварних з’єднань і конструкцій у цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПРЕЦИЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ ВИБУХОМ ЕЛЕМЕНТІВ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок