Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОМІКРОСКОПІЧНА АНАТОМІЯ ТА МІЄЛОАРХІТЕКТОНІКА НЕРВІВ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЛЮДИНИ

МАКРОМІКРОСКОПІЧНА АНАТОМІЯ ТА МІЄЛОАРХІТЕКТОНІКА НЕРВІВ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЛЮДИНИ

Назва:
МАКРОМІКРОСКОПІЧНА АНАТОМІЯ ТА МІЄЛОАРХІТЕКТОНІКА НЕРВІВ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Цівковський Анатолій Олексійович
УДК 611.342:611.018.8
МАКРОМІКРОСКОПІЧНА АНАТОМІЯ ТА МІЄЛОАРХІТЕКТОНІКА
НЕРВІВ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЛЮДИНИ
14.03.01 - нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, Лупир Віктор Михайлович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Костиленко Юрій Петрович, Українська медична стоматологічна академія, м.Полтава, завідувач кафедри нормальної анатомії;
доктор медичних наук, професор Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа
Луганський державний медичний університет, кафедра нормальної анатомії, МОЗ України, м.Луганськ.
Захист відбудеться 26.04.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.03 при Харківському державному медичному університеті (61022, м.Харків, пр. Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий 22.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Ольховський В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Патологія травної системи постійно займає одне з перших місць в структурі захворювань людини. При цьому виразкова хвороба дванадцятипалої кишки вражає до 15% людей працездатного віку та має тенденцію до зростання (Шалимов А.А., Саенко В.Ф., 1986; А.К.С.Хальдон, 2000; Debinski H.S., Kamm M.A., 1994). Дванадцятипала кишка значно відрізняється за своєю будовою і функцією від усіх відділів шлунково-кишкового тракту. Зрощення кишки з головкою підшлункової залози, загальним жовчним протоком, ворітною веною і коренями брижі тонкої кишки та брижі поперечної ободової кишки (з розташованими в них гілками верхньої брижової артерії) обмежують підходи до ряду відділів дванадцятипалої кишки (Медведев М.А., Сакс Ф.Ф., 1986; Башняк В.В., 1990; Вільховий В.Ф., Скрипніков М.С. та ін., 1996). Досягнення сучасної хірургії розширили обсяг оперативних втручань на дванадцятипалій кишці. Але її роль в життєдіяльності організму, як в звичайних умовах, так і при патології до теперешнього часу ще не повністю з'ясована, не дивлячись на різноманітні дослідження, проведені морфологами, фізіологами і клініцистами (Ноздрачев А.Д., 1988; Зайцев В.Т., Бойко В.В., 1997; Сорочинський І.М., 1995, 1998; Welch C.E., Rodkey G.V., Gryska P.R., 1986; Walsh J., Peterson W., 1995). У зв'язку з наведеним, увагу як морфологів, так і клініцистів постійно привертає структурна організація нервів дванадцятипалої кишки людини на макромікроскопічному і мікроскопічному рівнях у віковому та індивідуальному аспекті Це, насамперед, доводять дослідження П.А. Євдокімова (1948), виконані на кафедрі анатомії людини Харківського медичного університету, а також В.М. Надеждіна (1949); А.Ф. Чепрасової (1957); Е.П. Мельмана (1970); В.В.Бойко та І.А. Тарабана (1997, 1999). В цих роботах показані джерела іннервації дванадцятипалої кишки, а також особливості перерозподілу періартеріальних нервів, що супроводжують брижові судини. Проте, в них не представлені форми індивідуальної анатомічної мінливості у розподілі нервових сплетень, в залежності від форми дванадцятипалої кишки. В наведених роботах не враховують також тип будови тіла людини, що важливо у зв'язку з потребами клінічної хірургії. Автори недостатньо досліджують вікові особливості нервів цього органу. Також не вивчена особливість циркуляції ендоневральної рідини інтрамуральних вузлів дванадцятипалої кишки (Умовист М.Н., Чайковский Ю.Б., 1987; Отеллин В.А., Буколова Р.П., 1990).
При хірургічному лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки досить часто використовується повна або селективна ваготомія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАКРОМІКРОСКОПІЧНА АНАТОМІЯ ТА МІЄЛОАРХІТЕКТОНІКА НЕРВІВ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок