Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ РОБОТИ ПОРШНЕВИХ КІЛЕЦЬ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ПОКРИТТІВ

ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ РОБОТИ ПОРШНЕВИХ КІЛЕЦЬ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ПОКРИТТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ РОБОТИ ПОРШНЕВИХ КІЛЕЦЬ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ПОКРИТТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернета Олег Георгійович
УДК 621.412.242.0888.8
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ РОБОТИ ПОРШНЕВИХ КІЛЕЦЬ ДВИГУНІВ
ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ПОКРИТТІВ
 
Спеціальність 05.02.01 – “Матеріалознавство”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дніпродзержинському державному технічному університеті ,
м. Дніпродзержинськ Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Івщенко Леонід Йосипович,
Запорізький національний технічний університет.
завідувач кафедри “Металорізальні верстати і інструменти”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Бриков Микола Миколайович,
Запорізький національний технічний університет,
провідний науковий співробітник.
кандидат технічних наук, Нестеренко Анатолій Михайлович,
Інститут чорної металургії НАН України м. Дніпропетровськ,
провідний науковий співробітник, завідуючий лабораторії “Структуроутворення і дослідження властивостей чорних металів” .
Провідна установа: Національний технічний університет “Харьківський політехнічний інститут”, кафедра “Фізичного матеріалознавства”
Міністерства освіти і науки України, м. Харьків
Захист відбудеться “21” травня 2002 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д17.052.01 у Запорізькому національному технічному університеті за адресою : 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету за адресою:
69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64
Автореферат розісланий19 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Внуков Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення високих швидкісних та потужних властивостей двигунів внутрішнього згорання, їх надійності і довговічності – одне з найбільших завдань сучасного автомобілебудування. Це зумовлює підвищення вимог до основних деталей циліндро-поршневої групи двигуна, а безпосередньо - до пари тертя “поршневе кільце- гільза циліндру”. Основними факторами підтримання експлуатаційної надійності і довговічності роботи двигуна є розробка і використання зносостійких матеріалів і покриттів поршневих кілець. Накопичений досвід використання зносостійких матеріалів при виготовленні поршневих кілець показує, що довговічність двигунів внутрішнього згорання збільшується у 2...3 рази у порівнянні з використанням традиційних чавунів СЧ15, СЧ40. Як зносостійкі покриття поверхонь поршневих кілець використовуються гальванічні покриття з хрому, оксидування і фосфотування. Це дозволяє забезпечити пробіг вітчизняних автомобілів від 150 до 200 тис.км. В той же час провідними автомобілебудівними фірмами “РІКЕН”, “ГЬОТЦЕ”, “КОСТАЛІНО” і іншими по виробництву поршневих кілець вдалося збільшити пробіг автомобілей до 800 тис. км. Використання запропонованих цими фірмами технологій в умовах України неможливо внаслідок відсутності спеціалізованих виробництв та заводів по виготовленню поршневих кілець для двигунів внутрішнього згорання.
Тому перед вітчизняною промисловістю стоїть проблема створення нових технологій, способів виготовлення поршневих кілець і нанесення на їхні поверхні ефективних зносостійких покриттів , які б забезпечили пробіг автомобіля до 600…800 тис. км і знизили б собівартість виробництва у 1,5 ..2 рази в порівнянні з іноземними аналогами.
Внаслідок цього теоретичне обґрунтування вибору зносостійких матеріалів і створення технологій нанесення зносостійких покриттів на робочі поверхні поршневих кілець є надзвичайно важливим науковим завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати дисертації автор отримав при проведенні досліджень відповідно до тематичного плану держбюджетної роботи ДГТУ № 251/01 “ Дослідження властивостей зносостійких покриттів поверхонь поршневих кілець двигунів внутрішнього згорання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ РОБОТИ ПОРШНЕВИХ КІЛЕЦЬ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ПОКРИТТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок