Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ І комп’ютерних ЗАСОБІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ за Зображенням ДОЛОНІ людини В СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ І комп’ютерних ЗАСОБІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ за Зображенням ДОЛОНІ людини В СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ І комп’ютерних ЗАСОБІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ за Зображенням ДОЛОНІ людини В СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,27 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
РАЙД ФАТХІ РІЗІГАЛЛА САХАВНЕ
удк 528.854: 681.3 + 004.93
РОЗРОБКА МЕТОДІВ І комп’ютерних ЗАСОБІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ за Зображенням ДОЛОНІ людини В СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ
05.13.13 - Обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Лобур Михайло Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Cистеми автоматизованого проектування”. | Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Черкаський Микола В'ячеславович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електроних обчислювальних машин | кандидат технічних наук
Синявський Андрій Тадейович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, науковий співробітник відділу методiв та систем обробки, аналiзу та iдентифiкацiї зображень. | Провідна установа: | Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Держкомзв’язку та інформатизації і НАН України, м. Львів, відділ інформаційних технологій і систем. |
Захист відбудеться 17 квітня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери,12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий 15 березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Бунь Р.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. З розвитком обчислювальної техніки все більше уваги приділяється розробці нових методів обробки та ідентифікації зображень в біометричних комп’ютеризованих системах з метою використання їх для організації контролю доступу. Ще донедавна ідентифікацією, наприклад, відбитків пальців, займалися тільки криміналісти, проте сьогодні ці методи аналізу знаходять саме різноманітне застосування. На сьогодні з’явився клас нових комп’ютеризованих систем розпізнавання, а саме біометричні ідентифікаційні системи (БМІС). Світовий ринок таких систем інтенсивно розвивається і пропонує споживачам дедалі новіші модифікації, сфера застосування, яких передовсім залежить від біометричного параметра людини, який покладено в основу алгоритмів комп’ютеризованої ідентифікації.
Відомо, що БМІС ідентифікує особу людини за ознаками, які характерні для неї – форма руки, райдужна оболонку ока, відбиток пальця, підпис, голос та інше. Серед існуючих БМІС великий інтерес викликає ідентифікація за формою руки. Хоча існує багато публікацій, проте більшість з них зосереджена на методах опису та ідентифікації біометричних зображень неінваріантних до афінних перетворень. Інші методи, які здійснюють порівняння зображень долоні з еталонними, не забезпечують необхідні технічні параметри.
Тому розробка нових методів ідентифікації долоні людини, що базуються на виявленні інваріантних до афінних перетворень ознак, а також побудова нейронних мереж ідентифікації на їх основі є актуальною задачею, особливо, якщо врахувати зростаючий ринок БМІС.
Розвинуті в роботі положення базуються на роботах наступних вчених: Р. Воробеля, Р. Гонсалеса, У. Претта, В. Путятіна, Б. Русина, Д. Маріо та інших.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, та темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри “Системи автоматизованого проектування” Національного університету “Львівська політехніка” в рамках міжнародного європейського проекту REASON – REsearch and Training Action for System On Chip DesigN (#IST-2000-30193), виконавцями якого є науковий колектив кафедри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ І комп’ютерних ЗАСОБІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ за Зображенням ДОЛОНІ людини В СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок