Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗОНАНСНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРУЖНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ ЕЛЕКТРОНІВ АТОМАМИ ЕЛЕМЕНТІВ ІІ ГРУПИ

РЕЗОНАНСНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРУЖНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ ЕЛЕКТРОНІВ АТОМАМИ ЕЛЕМЕНТІВ ІІ ГРУПИ

Назва:
РЕЗОНАНСНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРУЖНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ ЕЛЕКТРОНІВ АТОМАМИ ЕЛЕМЕНТІВ ІІ ГРУПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
БІЛАК Юрій Юрійович
УДК 539.186.2
РЕЗОНАНСНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРУЖНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ ЕЛЕКТРОНІВ АТОМАМИ ЕЛЕМЕНТІВ ІІ ГРУПИ
Спеціальність 01.04.04 – фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії елементарних взаємодій Інституту електронної фізики Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Шимон Людвик Людвикович
Ужгородський національний університет,
зав. кафедрою квантової електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лазур Володимир Юрійович
Ужгородський національний університет,
зав. кафедрою теоретичної фізики
кандидат фізико-математичних наук
Совтер Ласло Ласлович
Мішкольцький університет, Угорщина
доцент кафедри фізики
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т.Шевченка
МОН України, м.Київ, радіофізичний факультет, кафедра
фізичної електроніки
Захист відбудеться “27” грудня 2002 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.01 Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Волошина, 54, аудиторія 181.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “22” листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор Блецкан Д.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення цілого ряду таких важливих науково-технічних проблем, як керований термоядерний синтез, розробка та створення магнітогідродинамічних генераторів для перетворення теплової енергії в електричну, оптичних квантових генераторів, плазмових та іонних двигунів, визначення властивостей плазми, потребує відомостей про характеристики і особливості процесів зіткнення. Така інформація дозволяє глибше зрозуміти процеси, що відбуваються у зоряних, в тому числі у сонячній, атмосферах, використовується при розробці нових джерел енергії та способів її перетворення, а також при розробці методів фізико-хімічного аналізу газоподібних речовин. Тому всебічне вивчення процесів і явищ, що виникають при зіткненнях електронів з атомами, молекулами та іонами, є актуальним.
Кількісний опис взаємодії електронів з атомами характеризується різними типами ефективних перерізів відповідних процесів, тому важливим завданням у фізиці електрон-атомних зіткнень є їх вимірювання. Особливий фундаментальний інтерес в електрон-атомних зіткненнях представляє область низьких енергій (до потенціалу іонізації атомної системи), при яких можуть здійснюватися резонанси. В даному випадку резонанси – це утворення короткоживучих станів негативних іонів при захопленні налітаючого електрона полем атома з одночасною перебудовою цього поля. На характеристиках розсіювання вони проявляються у вигляді тих чи інших особливостей (екстремумів). При цьому розрізняють резонанси форми та Фешбаха. Формування цих резонансів при розсіюванні електронів низьких енергій атомами (іонами) можливе при достатньо сильній взаємодії між налітаючим електроном та електронами атома. В наближенні оптичного потенціалу (ОП) за цю взаємодію відповідає така його найважливіша компонента, як поляризаційний потенціал, що враховує особливості деформації (монопольної, дипольної та квадрупольної) електронної оболонки атома мішені. Число праць, в яких даний потенціал був обрахований в різних прийнятних наближеннях, є обмежене.
На даний час теорія зіткнень електронів з атомами досягла значних успіхів у визначенні параметрів резонансів таких простих систем, як атоми водню, гелію і лужних металів, однак для атомів з більш складною структурою електронної оболонки основним джерелом даних про резонанси є експеримент. Експериментальне вивчення розсіювання електронів низьких енергій атомами було розпочато ще у 30-х роках Рамзауером та Таунсендом (на той час низькими вважалися енергії <20 еВ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕЗОНАНСНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРУЖНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ ЕЛЕКТРОНІВ АТОМАМИ ЕЛЕМЕНТІВ ІІ ГРУПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок