Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування параметрів способу підвищення стійкості зсувон

Обґрунтування параметрів способу підвищення стійкості зсувон

Назва:
Обґрунтування параметрів способу підвищення стійкості зсувон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство науки і освіти України
Національний гірничий університет
Максимова-Гуляєва Наталія Олександрівна
УДК 624.138.9
Обґрунтування параметрів способу підвищення стійкості зсувонебезпечних схилів за допомогою струминної технології закріплення грунтів
Спеціальність: 05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпро-петровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Власов Сергій Федорович,
професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Новікова Людмила Василівна,
завідувачка кафедри вищої математики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук, професор
Петренко Володимир Дмитрович,
завідувач кафедри тунелів, основ і фунда-ментів Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна Міністер-ства транспорту й зв’язку України.
Провідна установа: Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, відділ механіки гірських порід (м. Дніпропет-ровськ).
Захист відбудеться “ 22 ” грудня 2006 р. о 1300 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005,
м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 21 ” листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На значній території України (близько 60 % площі), в найбільш густонаселених індустріальних областях є небезпека утворення різних за масштабами зсувів. Якщо десять років тому геологами було зафіксовано близько 15 тисяч зсувонебезпечних ділянок, то в даний час їх кількість перевищила 20.
Придніпровська смуга розповсюдження лесових порід – це характерний регіон розвитку зсувних процесів. За кількістю можливих надзвичайних ситуацій Дніпропетровщина є одним із найнебезпечніших регіонів країни, і проблема проблем – зсуви. За даними Міністерства України з надзвичайних ситуацій, на протизсувну програму необхідно не менше 290 млн грн.
Актуальність проблеми боротьби зі зсувами, безсумнівно, велика і зумовлена їх широким розповсюдженням, а також небезпекою, яку вони представляють для житлової забудови, промислових підприємств, а в деяких випадках і для життя людей.
Одним із найефективніших способів протизсувного захисту є улаштування утримуючих конструкцій глибокого закладення.
В умовах використання струминного способу закріплення лесових порід цементними розчинами та підвищення надійності роботи утримуючих конструкцій виникає необхідність вирішення низки специфічних питань. У зв’язку з цим актуальною науково-технічною задачею є обґрунтування параметрів способу підвищення стійкості зсувонебезпечних масивів лесових порід за допомогою струминної технології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану найважливіших держбюджетних робіт Міністерства освіти і науки України на період 2002-2004 рр. (тема ГП-315 “Розробка фізико-технічних основ прогнозування меліоративного управління стійкістю лесових ґрунтів на основах сполучення їх механічних і термодинамічних властивостей”, ДР № 0103V001286).
Мета досліджень полягає в обґрунтуванні технологічних параметрів струминної технології закріплення порід, що забезпечують підвищення її ефективності при спорудженні протизсувних утримуючих конструкцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування параметрів способу підвищення стійкості зсувон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок