Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розробка прийомів вирощування сої в криму з використанням різних штамів бульбочкових бактерій

розробка прийомів вирощування сої в криму з використанням різних штамів бульбочкових бактерій

Назва:
розробка прийомів вирощування сої в криму з використанням різних штамів бульбочкових бактерій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННИЙ ФІЛІАЛ
“КРИМСЬКИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ТУРІН ЄВГЕНІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 633.34:631.847.211(477.75)
розробка прийомів вирощування сої
в криму з використанням різних штамів
бульбочкових бактерій
06.01.09 - рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Сімферополь - 2006 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ефіроолійних і лікарських рослин Української академії аграрних наук та Кримському інституті агропромислового виробництва Української академії аграрних наук протягом 2002-2004 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН, заслужений діяч науки і техніки
України Адамень Федір Федорович
радник дирекції Кримського інституту
агропромислового виробництва УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Щербаков Віктор Якович, Одеський державний
аграрний університет, завідувач кафедри
рослинництва
доктор сільськогосподарських наук,
Гірко Володимир Сергійович, Миронівський
інститут пшениці ім. В.М. Ремесла, завідувач відділу
біотехнології селекційного процесу
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет, кафедра
рослинництва, Міністерство аграрної політики України,
м. Херсон
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.805.02 у Південному філіалі “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету за адресою: Україна, 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південного філіалу “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету за адресою: Україна, 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
Автореферат розісланий “ 6 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських
наук, доцент __________________ Ю.М. Дементьєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед величезної різноманітності тваринних організмів, кожен вид сам по собі унікальний, природа створила і шедеври. Одним із таких шедеврів являється соя (Glycine hispida), це один із небагатьох видів рослин, білок якого найбільш повно за складом наближується до білку тваринного походження і в значній мірі здатний замінити його. Особливістю рослин сої являється здатність у симбіозі з бульбочковими бактеріями (Rhizobium) формувати значну частину біологічного врожаю за рахунок азоту повітря. Соя – одна із найбільш перспективних культур, яка відіграє суттєву роль у забезпеченні повноцінного білкового раціону людей і сільськогосподарських тварин. У зв’язку зі складною економічною і екологічною ситуацією у теперішній час можливість використання мінеральних добрив на Україні обмежена. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є застосування біологічних препаратів, що значно впливають на ріст і живлення рослин. Поширене розповсюдження на практиці отримали препарати бульбочкових бактерій, спроможних компенсувати недостачу азотних добрив. Здатність бульбочкових бактерій (Rhizobium) фіксувати атмосферний азот, в симбіозі з бобовими рослинами, важлива для практичної діяльності людини, але поки ще мало вивчена. Довгий час бобово-різобіальний симбіоз розглядався як проявлення активності бульбочкових бактерій – їх вірулентності (здатність проникати в коріння рослини-господаря і утворювати бульбочки) і ефективності (здатності поліпшувати розвиток рослини-господаря, пов’язаного з симбіотичною азотфіксацією). Однак до теперішнього часу доведено, що в процесі формування і функціонування бобово-різобіального симбіозу рослина-господарь відіграє не менш активну роль, ніж клітини бактерій. В симбіозі сої з бульбочковими бактеріями максимальний ефект нітрагінізації можна досягнути тільки при повній відповідності генотипів рослин і бульбочкових бактерій. Підбір окремих сортів сої і генотипів бактерій дає обґрунтування для знаходження оптимального зв’язку в симбіозі і підвищення ефективності вирощування даної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: розробка прийомів вирощування сої в криму з використанням різних штамів бульбочкових бактерій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок