Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ЧИННИК ЙОГО ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ

ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ЧИННИК ЙОГО ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ

Назва:
ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ЧИННИК ЙОГО ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОНОНЧУК МАР'ЯНА В'ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 321.7:316.75(477)
ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
ЯК ЧИННИК ЙОГО ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ
23.00.03 - політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Хилько Микола Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
професор кафедри політології
філософського факультету
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, доцент Порфімович Ольга Леонідівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики, професор
кафедри міжнародної журналістики
кандидат історичних наук, доцент
Побочий Іван Андрійович,
Національна металургійна академія
України (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри соціології і політології
Захист відбудеться «20» травня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.36 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, вул. Мельникова, 36/1 Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ. вул. Володимирська. 58. к. 10.
Автореферат розісланий «19» квітня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Сащук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У контексті сучасного державотворення України, взаємопроникності культур та розмивання кордонів питання формування політичної культури населення залишається актуальним і недостатньо дослідженим. У той же час, політична культура виконує такі важливі суспільно-значимі функції, як політична соціалізація, політична стабілізація, пізнавальна, забезпечення реалізації інтересів соціальних спільнот, комунікативна, прогностична функції. Рівень політичної культури українського суспільства впливає на розвиток всієї політичної системи в країні, на партійну структуризацію та зрілість політичних сил, їх спроможність реально впливати на суспільні процеси та визначати вектор їх розвитку. Політична культура є мірилом політичної зрілості всього суспільства і держави в цілому. Політично зріле суспільство може контролювати державу як інститут, спрямовувати її розвиток.
Формування політичної культури безпосередньо пов'язане із процесом демократизації суспільства. Зріла політична культура є передумовою побудови громадянського суспільства, реальної участі широких верств населення в процесах організації суспільства. Для розуміння цього важливим є передусім аналіз історично-ментальних передумов формування політичної культури українського суспільства, сучасного стану політичної культури українського суспільства, здобутків і проблем демократизації України, перспектив і напрямків формування зрілої політичної культури українського суспільства, взаємопов'язаність та взаємозалежність процесів демократизації і формування політичної культури, визначення перспектив і напрямків формування зрілої політичної культури українського суспільства як чинника демократизації суспільства. Таким чином, з'ясування проблем формування політичної культури українського суспільства як чинника його демократизації, є насущною науковою задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження здійснене в рамках комплексної програми науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Наукові проблеми державотворення України" (№019U015201), програми Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Системи масової комунікації та світовий інформаційний простір" (№ 01БФ045-01).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є вивчення взаємного впливу процесів формування політичної культури і демократизації українського суспільства, а також визначення перспектив і напрямків формування зрілої політичної культури українського суспільства як складової його демократизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ЧИННИК ЙОГО ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок