Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НОВОГО АСОРТИМЕНТУ ШКІР З УРАХУВАННЯМ АНІОННО-КАТІОННОГО БАЛАНСУ В ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЯХ

РОЗРОБКА НОВОГО АСОРТИМЕНТУ ШКІР З УРАХУВАННЯМ АНІОННО-КАТІОННОГО БАЛАНСУ В ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЯХ

Назва:
РОЗРОБКА НОВОГО АСОРТИМЕНТУ ШКІР З УРАХУВАННЯМ АНІОННО-КАТІОННОГО БАЛАНСУ В ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Орлова Олена Дмитрівна

УДК 675.026
РОЗРОБКА НОВОГО АСОРТИМЕНТУ ШКІР З
УРАХУВАННЯМ АНІОННО-КАТІОННОГО БАЛАНСУ
В ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЯХ
05.19.05 – технологія шкіри та хутра
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук

Київ 2001
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Київському державному університеті технологій та дизайну,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Журавський Василь Антонович
Київський державний університет технологій та
дизайну, завідувач кафедрою технології шкіри та хутра
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки
УРСР, професор Анохін Віктор Васильович, Київський
державний університет технологій та дизайну
кандидат технічних наук, доцент
Козарь Оксана Петрівна,
завідуюча навчальним відділом Мукачівського
технологічного інституту
Провідна установа: Технологічний університет Поділля, Міністерство освіти
і науки України, м. Хмельницький
Захист відбудеться “24” квітня 2001р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 Київського державного університету технологій та дизайну, м. Київ-11, вул. Немировича-Данченка, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного
університету технологій та дизайну, м. Київ-11, вул. Немировича-Данченка, 2.
 
Автореферат розісланий “21” березня 2001р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Щербань В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка нового асортименту шкір визначається, головним чином, їх заключним оздоблюванням. Проблема виробництва високоякісних шкіряних виробів потребує удосконалення технології на основі нових хімічних матеріалів, що не забруднюють навколишнє середовище. Існуючі технології оздоблювання шкір передбачають використання переважно імпортних компонентів у складі покривних композицій та різних шкідливих розчинників не завжди екологічно безпечних. Тому застосування доступних вітчизняних хімічних матеріалів та розробка екологічно чистих технологій є однією з найважливіших задач наукових досліджень.
Економічні проблеми підприємств часто висувають необхідність заміни одних матеріалів на інші, але без урахування сумісності нових матеріалів з поверхнею шкіри їх використання може зумовлювати коагуляцію акрилових емульсій на поверхні шкіри та погіршення якості готової продукції. Це пов’язано, головним чином, з несумісністю зарядів шкіри та покривної композиції. Відсутність систематичних досліджень у даному напрямку виключає можливість науково обґрунтовано та стабільно здійснювати технологічні процеси, що забезпечують формування якісного покриття на шкірі.
Дана робота виконана в межах наукових досліджень Київського державного університету технологій та дизайну “Ресурсозбереження та комплексна переробка відходів легкої промисловості та хімії”, а також згідно з програмою Центра технологій виробництва нового асортименту шкір та виробів з них при науково- впроваджувальному підприємстві “ГВП-Хімматеріали”.
Мета дослідження полягала у розробці технології нового асортименту шкір жиро-воскового оздоблювання на основі вивчення закономірностей процесу формування покриття та взаємодії компонентів композиції з функціональними групами на поверхні шкіри.
Для досягнення зазначеної мети виникла необхідність: дослідити способи одержання шкір з різним зарядом (дзета-потенціалом) поверхні; визначити склад компонентів жиро-воскової композиції; установити аніонно-катіонний баланс компонентів оздоблювальних композицій; вивчити фізико-хімічні характеристики покривних композицій, що впливають на формування покриття на шкірі; розробити індикаторний метод визначення заряду поверхні шкіри та розміщення заряду на поверхні шкіри з покриттям; вивчити взаємозв’язок аніонно-катіонного балансу шкіри та покриття на ній; дослідити гідрофобні властивості жиро-воскового покриття; розробити технологію екологічно чистого водного закріплення для жиро-воскового покриття; дослідити механізм формування покриття на шкірі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА НОВОГО АСОРТИМЕНТУ ШКІР З УРАХУВАННЯМ АНІОННО-КАТІОННОГО БАЛАНСУ В ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок