Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління діяльністю інноваційних фондів

Управління діяльністю інноваційних фондів

Назва:
Управління діяльністю інноваційних фондів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Золотаревська Любов Ярославівна
УДК 338.28
Управління діяльністю інноваційних фондів
Спеціальність 08.06.02 - підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ, 2002 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Київському націоналному університеті імені Тараса Шевченка на кафедри менеджменту інноваційної та інсестиційної діяльності.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України, Заслужений діяч науи і техніки України
Черваньов Дмитро Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
декан економічного факультету, завідувач кафедри менеджменту
інноваційної та інвестицційної діяльності
Офіційні опоненти:
доктор оекономіних наук, професор
Малицький Борис Антонович,
Цент досліджень історії науки та науково-тезхнічного потенціалу
України НАН України, директор
Кандидат оекономічних наук,
Гусєв В’ячеслав Олександрович,
докторант Української Академії державного управління
при Президентові України
Провідна установа: Науково-досліджний економічний інсмтитут Міністерства
економіки та з питань європейської інтеграції України, м.Київ, відділ проблем економічної стратегії. прогноозування та регулюваня економіки
Захист відбудеться 20 лютого 2002 р. о 16 годині на засідання спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.12 Київськго національного університету імені Тараса
Шевченкка за адресою: 03022, м.Київ, вул.Володимирська, 90а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського націоналного університету іменні Тараса Шевченка за адресою: 03017, м.Київ, вул.Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий 18 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І.Жилінська
Актуальність дисертаційного дослідження. Економічне зростання будь-якої держави в сучасних умовах значною мірою залежить від її здатності вчасно адаптуватися до технологічних зрушень. Інноваційна модель розвитку України потребує виявлення економічно ефективних масштабних інновацій і цільової концентрації значних фінансових ресурсів для їх реалізації. Аналіз досвіду вітчизняних і зарубіжних суб’єктів господарювання свідчить, що від своєчасності та адресності розподілу інвестиційних ресурсів залежить результат будь-якої господарської діяльності, в т.ч. й ефективність інноваційного підприємництва. В Україні обсяги фінансових ресурсів, що залишаються у власному розпорядженні підприємств, не дають змоги здійснювати оновлення виробничої бази, проводити дослідження та розробки, поліпшувати якість продукції та освоювати випуск нових її видів, а форми і методи залучення цих ресурсів із зовнішнього середовища не достатньо розвинені. Тому загальний стан економіки характеризується збільшенням технологічної відсталості національного промислового комплексу. Становлення ринкових засад національної економіки передбачає формування і нових інституційних структур, і механізмів акумуляції та руху інвестиційних ресурсів із одного виду діяльності до іншого. Досвід країн з розвиненою ринковою економікою доводить, що такими структурами є спеціалізовані фонди та банки, інвестиційні компанії тощо. Зокрема, до 50% витрат на дослідження і розробки у розвинених країнах світу фінансують фонди, що управляють утворенням “точок зростання” економіки.
Перша спроба формування таких структур інвестування інноваційних процесів в Україні відбулася у 1992-1993 рр., коли були утворені спеціалізовані фонди: Державний фонд фундаментальних досліджень, Державний інноваційний фонд України, Фонд підтримки підприємництва, галузеві інноваційні фонди, інноваційні банки – АКБ “Укріннбанк” та АКБ “Інтелект”. Але діяльність цих організацій не набула достатньої активності в інноваційній сфері. Окремі з них було навіть ліквідовано – так, у травні 2000р. припинив функціонування Держіннофонд України. Проте національна економіка вкрай потребує активізації діяльності саме тих структур, які акумулюють інвестиційні ресурси та спрямовують їх у відповідні “точки зростання”, що і обумовлює актуальність теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Управління діяльністю інноваційних фондів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок