Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗУ КОЗАКА В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНІЙ ПРОЗІ

ХУДОЖНЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗУ КОЗАКА В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНІЙ ПРОЗІ

Назва:
ХУДОЖНЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗУ КОЗАКА В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,89 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Рудакова Наталія Іванівна
УДК 398.21
ХУДОЖНЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗУ КОЗАКА В
УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНІЙ ПРОЗІ
10.01.07 – фольклористика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ДУНАЄВСЬКА Лідія Францівна
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КЕЙДА Федір Федорович,
Маріупольський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри української філології;
кандидат філологічних наук, доцент
КУДРЯВЦЕВА Зоя Феліксівна,
Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри української та іноземних мов.
Захист відбудеться 21 березня 2008 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий « » лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. О. Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українська козаччина, справді є унікальним феноменом, який, незважаючи на численні дослідження, донині залишається цілісно не вивченим. Це й не дивно, адже, не маючи власної державності, наш народ спромігся сформувати регулярні збройні сили, що є обов’язковою інституцією державності нації. Саме в козацькому середовищі зародилася, сформувалася й зміцніла свідомість відокремленості від інших суспільних станів, виробився своєрідний імунітет, що полягав у неприйнятті звичайної влади, а в підпорядкуванні лише своїй старшині, позбавленні від різних повинностей, праві вільно розпоряджатися власними статками. Запорізька Січ, подібно до лицарського ордену, була осередком православ’я, національно-визвольних рухів в Україні. А самі запорожці, як свідчить народна історична проза, – втіленням лицарських рис. Козаччина, що спричинилася до потужної активізації державницьких змагань українського народу, мала неабиякий вплив на оживлення народнопоетичної творчості, зосібна, – на появу численних історико-героїчних творів, чимало з яких потребують нового аналітичного прочитання.
Актуальність теми дослідження визначається назрілою потребою з’ясування специфіки художнього моделювання образу козака в героїчному епосі. Як свідчать спостереження, під кутом зору комплексної концептуальної рецепції, цілісної проблемно-естетичної інтерпретації народна проза про козаччину ще не розглядалася. Відтак, порожнина спорадичних, фрагментарних характеристик мусить бути заповнена концептуальним підходом в осягненні проблемного явища. Окрім того, один із аспектів проведеного дослідження зумовив потребу переосмислити систему традиційних образів героїчного фольклору, запропонувати оригінальні характеристики героїв, котрі відповідали б науково-методологічним засадам сучасної науки про народну творчість, переоцінити бачення суспільно значимих процесів і явищ, оприлюднених у фольклорі означеного періоду.
Огляд історіографії з обраної наукової проблеми дає підстави для висновку про те, що козаччині відводиться чимало місця в роботах істориків, етнографів, краєзнавців, хоча спостерігаються деякі прогалини в освітленні історичних подій, що знайшли своє відображення в усній прозі. Для увиразнення своїх спостережень дослідники часто послуговуються відомостями, котрі містяться в народній історичній прозі. При цьому фольклористи не надавали їй належної уваги, обмежуючись вивченням окремих її аспектів. У зв’язку з цим назвемо опубліковану ще 1899 року розвідку В.Каллаша «Палій і Мазепа в народній поезії», автор якої доволі повно аналізує прозовий матеріал, намагаючись з’ясувати як специфіку структурної організації творів, так і ґенезу окремих мотивів, пов’язаних із названими історичними особами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗУ КОЗАКА В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок