Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИТОГЕНЕТИЧНІ ТА ІНВАЗІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ РІЗНИХ КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНИХ ФОРМ РОСТУ ПЛОСКОКЛІТИННОГО РАКУ ЛЕГЕНЬ

ЦИТОГЕНЕТИЧНІ ТА ІНВАЗІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ РІЗНИХ КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНИХ ФОРМ РОСТУ ПЛОСКОКЛІТИННОГО РАКУ ЛЕГЕНЬ

Назва:
ЦИТОГЕНЕТИЧНІ ТА ІНВАЗІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ РІЗНИХ КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНИХ ФОРМ РОСТУ ПЛОСКОКЛІТИННОГО РАКУ ЛЕГЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ПРОСКУРНЯ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 616.24-006.6+572.7
ЦИТОГЕНЕТИЧНІ ТА ІНВАЗІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ РІЗНИХ КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНИХ ФОРМ РОСТУ ПЛОСКОКЛІТИННОГО РАКУ ЛЕГЕНЬ
14.03.02 – патологічна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, Гасюк Анатолій Петрович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії з секційним курсом.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Червяк Петро Іванович,
медичне управління СБУ України, завідувач відділом патологічної анатомії, головний патанатом МОЗ України, заслужений діяч науки та техніки України
доктор медичних наук, професор Гичка Сергій Григорович,
медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра патологічної анатомії
Захист дисертації відбудеться “17“ березня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 у Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця (03057, Київ-057, проспект Перемоги 34)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, Київ-057, вул. Зоологічна 1).
Автореферат розісланий “15 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Грабовий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В більшості економічно-розвинутих країн визначається неухильний ріст, як захворюваність, так і смертність від раку легень. Плоскоклітинний рак зустрічається у 25-30% випадків від усіх гістологічних типів раку легень і характеризується коротким анамнезом, малосимптомністю, своєрідною клініко-морфологічною картиною, раннім метастазуванням, а також поганим клінічним прогнозом. Так, 5-ти річне виживання при цьому гістологічному типі раку легень донедавна не перевищувало 1%, за рахунок того, що середній час подвоєння розміру пухлини коливається від 30 до 80 днів. Це свідчить про високу проліферативну властивість плоскоклітинного раку легень завдяки значній мітотичній активності пухлинних клітин. Разом з тим в літературі є лише поодинокі роботи, присвячені цитогенетичним особливостям мітотичної активності як взагалі раку легень, так і зокрема його плоскоклітинного гістологічного типу (І.А. Казанцева,1981, А.П. Гасюк, 1990). В той же час, безперечно, встановлення переважаючих фаз мітозу (про-, мета-, ана- та телофази) особливо на операційному або біопсійному матеріалі, може допомогти скорегувати хіміо- та променеву терапію хворих з цим гістологічним типом раку легень.
Безперечно, що цитогенетичні особливості плоскоклітинного раку легень в значній мірі зумовлюють такі головні біологічні властивості злоякісної пухлини, як апозиційний та інвазійний ріст. Інвазійний ріст пухлинних клітин відбувається за рахунок генетичної перебудови їх геному, і згідно з теорією метастатичного каскаду (Cotran R., Robins L., 1989) в першій його фазі спостерігається експресія інтегринових рецепторів до екстрацелюлярного матриксу переваскулярної сполучної тканини. В II фазу ракові клітини секретують протеолітичні ферменти, що сприяє їх інвазії в стінку судин. Нарешті в III фазу пухлинні клітини, локалізуються в просвіті судин та зберігаюь свою життєздатність після контакту з факторами імунного захисту. Апозиційний ріст або латеральна пухлинна трансформація характеризує морфогенетичні можливості переходу нормальних клітин в ракові. Згідно з теорією ракового поля (Willis, 1968) така трансформація має свої особливості в окремих анатомо-гістологічних відділах органу, які формуються в ході його ембріогенезу. Виходячи з даних І.К. Єсіпової, 1968, в легенях слід визначати провідний (головні, сегментарні, часточкові бронхи) відділ, напівпровідний (термінальні та респіраторні бронхіоли) та респіраторний відділ (альвеоли).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЦИТОГЕНЕТИЧНІ ТА ІНВАЗІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ РІЗНИХ КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНИХ ФОРМ РОСТУ ПЛОСКОКЛІТИННОГО РАКУ ЛЕГЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок