Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ довгострокового інвестування промислового виробництва

МЕХАНІЗМ довгострокового інвестування промислового виробництва

Назва:
МЕХАНІЗМ довгострокового інвестування промислового виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМIКИ ПРОМИСЛОВОСТI
УДК 330. 322: 338. 45
ЦУПОР Іван Іванович
МЕХАНІЗМ
довгострокового інвестування
промислового виробництва
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) в обчислювальному центрі.
Науковий керівник доктор економічних наук, доцент
Кутиркін Андрій Миколайович,
Інститут економіки промисловості
НАН України (м. Донецьк), провідний науковий
співробітник відділу проблем регіональної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ткаченко Володимир Андрійович,
Дніпропетровський університет управління,
бізнесу та права (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри економіки підприємства
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Збаразська Лариса Олександрівна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), завідувачка відділу економічних
проблем розвитку промислового виробництва
Провідна установа Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Одеса),
кафедра економіки підприємства
Захист відбудеться “30“ жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 26 “ вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важкий тягар проблем у сфері промисловості (нераціональна структура, морально та фізично застарілі обладнання й технології, низька продуктивність праці, розрив традиційних господарських зв'язків, занадто велика залежність від зовнішніх ринків) спричинив суттєве зниження обсягів промислового виробництва та реального ВВП в Україні на початку 90-х років. У свою чергу це обумовило перевищення державних видатків над доходами, прискорення інфляційних процесів, зростання внутрішнього державного боргу та зовнішньої заборгованості. І лише у 2000-2001 рр. промисловість України почала демонструвати досить високі (більше 10%) темпи зростання, що забезпечило поступове поліпшення фінансового стану суб'єктів господарювання. Разом із тим ситуація залишається вкрай складною й напруженою, оскільки повільно розвиваються саме ті галузі, де випускається переважно кінцева промислова продукція з високою питомою вагою доданої вартості (машинобудування та металообробка) та які визначають потенціал усього вітчизняного виробництва. Тому важливим завданням державної промислової політики є формування життєздатних i конкурентоспроможних виробництв, які б стали надійною основою господарства України та дозволили здійснити прорив у світовий економічний простір. Для цього потрібне залучення нових джерел фінансування розвитку промисловості на новій технічній і технологічній базі, однак у самих промислових підприємств вільних грошей для реалізації крупних інвестиційних проектів немає, а залучення іноземного капіталу поки що є незначним у порівнянні з виробничим потенціалом держави. За цих умов особливого значення набувають ті внутрішні джерела розвитку промисловості, які можна знайти на національному фінансовому ринку.
Оскільки фінансова стійкість значної частки промислових підприємств поки ще залишається незадовільною, остільки необхідно розвивати такі методи фінансування, що мають надійне забезпечення. Досвід розвинених країн свідчить про те, що важливим напрямком підйому економіки є здійснення довгострокових вкладень у розвиток промисловості на основі застосування іпотечних відносин, тобто залучення коштів під заставу майна (головним чином нерухомого). Система іпотеки, як особливий фінансово-кредитний регулятор та інструмент гарантування повернення авансованих коштів, створює умови для залучення інвестицій у виробництво для проведення подальших структурних змін в економіці і прискореного розвитку пріоритетних галузей промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ довгострокового інвестування промислового виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок