Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегія управління інноваційним розвитком економіко-виробничих структур

Стратегія управління інноваційним розвитком економіко-виробничих структур

Назва:
Стратегія управління інноваційним розвитком економіко-виробничих структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Коверга Сергій В'ячеславович
УДК 658:338.5
Стратегія управління інноваційним розвитком економіко-виробничих структур
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Белопольський М.Г.,
Приазовський державний технічний університет,
завідувач кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент
Аптекар С.С.
Донецький економіко-гуманітарний інститут Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри інвестиційного менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Мельникова М.В.,
Інститут економіки промисловості, доцент за кафедрою міжнародної економіки
Провідна установа - | Дніпропетровський національний університет, кафедра економіки та маркетингу м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “30” листопада 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь Донецької обл., вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського
державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь Донецької обл., вул. Університетська, 7.
Автореферат розісланий “29” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Колосок
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інноваційний розвиток економіко-виробничих структур (ЕВС), під якими пропонується розуміти підприємства різних організаційно-правових форм та скооперовані з ними структури виробничого і невиробничого характеру, промислово-фінансові групи, холдинги та ін., є складовою частиною інноваційного розвитку економіки і важливим аспектом відтворення виробничих відносин, що полягають в оновленні складу і побудови основних фондів та удосконаленні організації їх використання як на стадії формування, так і науково-технічної підготовки виробництва.
Важливість інноваційного розвитку для сучасної економіки України переоцінити неможливо. Адже саме завдяки інноваціям повинно бути досягнуто економічне зростання вже в найближчій перспективі. Сприйняття інноваційного розвитку як основоположного чинника економічного підйому знайшло своє відображення у фундаментальних дослідженнях зарубіжних учених: Р. Акоффа, П. Друкера, Ф. Портера, Б. Санто, Б. Твісса.
Проблемам інноваційного розвитку присвячено багато робіт, в яких досліджено зміст, чинники, напрями, стратегії і методи забезпечення такого типу розвитку, визначено його вплив на розвиток держави і регіонів, окремих галузей та ЕВС. Провідними українськими дослідниками згаданих напрямів інноваційного розвитку економіко-виробничих структур є В.П.Александрова, І.В. Алексєєв, О.І. Амоша, С.С. Аптекар, В.М. Гєєць, М.І. Долішній, В.І. Ландик, М.М. Лепа, О.В. Савчук, М.Г. Чумаченко, І.Б. Швець та ін.
Проте, для нових дослідників ще залишається велике поле для розробки проблем інноваційного розвитку на мікрорівні, представленому економіко-виробничими структурами. Для ЕВС інноваційний розвиток означає забезпечення виробництва певних товарів і надання послуг на певних сегментах ринку. Реалізація таких завдань ЕВС вимагає забезпечення всіма видами ресурсів і найбільш ефективного їх використання. З цією метою необхідно сформувати відповідні стратегії управління інноваційним розвитком, в яких доцільно передбачити різноманітні аспекти вдосконалення всіх видів діяльності, врахувати критерії оцінки менеджменту в економіко-виробничій структурі.
Завдання з вибору стратегії і розробки методів, які нададуть можливість аналізувати і контролювати показники діяльності і впливати на організацію виробництва, оцінювати ефективність роботи ЕВС з боку власника, інвестора, кредитора і з боку державних органів управління і стали визначальними при обґрунтовуванні актуальності вибраної теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стратегія управління інноваційним розвитком економіко-виробничих структур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок