Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВОБОДА ОСОБИСТОСТІ ЯК ФОРМА ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

СВОБОДА ОСОБИСТОСТІ ЯК ФОРМА ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
СВОБОДА ОСОБИСТОСТІ ЯК ФОРМА ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Подолянко Леонід Андрійович
УДК 1(091) + 17.023.31:123.1
СВОБОДА ОСОБИСТОСТІ ЯК ФОРМА ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ
(ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, Пазенок Віктор Сергійович, Інститут туризму, економіки і права, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, Бичко Ада Корніївна, Київський державний інститут театрального мистецтва ім.Карпенка-Карого, завідувач кафедри;
кандидат філософських наук, доцент Іщенко Юрій Анатолійович , Центр гуманітарної освіти НАН України, заступник дтректора
Провідна установа:Київський національний університет ім. Тараса Шевченка кафедра історії філософії , м.Київ.
Захист відбудеться 20 грудня 2002 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “19_” листопада 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат філософських наук Л.А.Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Проблематика людської свободи є засадничою для класичної і сучасної філософії, бо належить до “вічних” проблем людського буття. Створюючи через це одну з осей інваріантів філософської культури, та й духовної і соціальної культури взагалі, свобода як ідея та ідеал, цінність і норматив, суспільна реалія і характеристика практичної життєдіяльності соціуму і окремого індивіда, набула на рубежі ХХ-го – ХХІ століть нового звучання. Істотно збагатився зміст поняття свободи, філософський дискурс зафіксував нові, часом вражаючі людську уяву, явища свободи, її численні іпостасі. В контексті загально-філософської теорії особливого сенсу набуває проблема індивідуальної, особистісно визначеної і здобутої свободи, а також проблема вибору людиною свободи як форми і засобу її самореалізації.
Свобода особистості – один з визначальних критеріїв вільного суспільства, сутнісний визначник цивілізаційного підходу до соціуму як в його ретроспективі, так і в перспективному баченні. Однією з провідних рис сучасності цивілізації є значне посилення особистісного, відповідального виміру людського буття, що й актуалізує традиційну філософську проблему свободи саме в суб'єктивному сенсі. Вільна особистість виступає основою демократичного громадянського суспільства.
Проблему свободи людини актуалізує і посилення уваги до поширеної в сучасній соціально-філософській теорії концепції автономії як ознаки незалежності і самодостатності. Саме автономії, суверенності “спонукали до пошуку того, що називається "свободою" чи "визволенням"”.(Е.Агацці)
Проблематика особистісної свободи – органічно складова історико-філософського осмислення буття та екзистенціального становища людини за нових обставин її існування. Свобода віднині інтерпретується не тільки як можливість невимушеного ставлення до світу, але й як безумовне право індивіда на вільний вибір світоглядних орієнтирів та способу життя. При цьому йдеться про соціально значимі можливості людської свободи, що, зокрема, втілилося в концепції “позитивного екзистенціалізму”.
Споконвічним супутником проблеми свободи є проблема вибору як способу її реалізації: “свобода завжди є свобода вибору індивідуальної позиції при зіткненні із власною долею” (В.Г.Табачковський). Саме здатність людини здійснювати свідомий вибір власної життєдіяльності з поміж багатьох можливостей складає сенс самої свободи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СВОБОДА ОСОБИСТОСТІ ЯК ФОРМА ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок