Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІОДІАГНОСТИКА МАГНІТОГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬІ НАВКОЛОЗЕМНОЇ ПЛАЗМИ

РАДІОДІАГНОСТИКА МАГНІТОГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬІ НАВКОЛОЗЕМНОЇ ПЛАЗМИ

Назва:
РАДІОДІАГНОСТИКА МАГНІТОГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬІ НАВКОЛОЗЕМНОЇ ПЛАЗМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О.Я. Усикова
Залізовський Андрій Владиславович
УДК: .876.23; .388
РАДІОДІАГНОСТИКА МАГНІТОГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬ
І НАВКОЛОЗЕМНОЇ ПЛАЗМИ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України, м. Харків.
Науковий керівник роботи: доктор фізико-математичних наук, професор Ямпольський Юрій Моїсійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків), зав. відділу іоносферного поширення радіохвиль.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Таран Віталій Іванович,
Інститут іоносфери Міносвіти і НАН України (м. Харків), директор.
кандидат фізико-математичних наук, доцент Розуменко Віктор Тимофійович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міносвіти і науки України, доцент кафедри космічної радіофізики.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра астрономії і фізики космосу.
Захист відбудеться 26.06.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в ІРЕ ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м.Харків, вул. Ак. Проскури , у залі засідань)
Автореферат розісланий “...24...” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Однією з найбільш важливих задач радіофізики є дистанційне зондування навколоземного космічного простору. В цей час у космосі функціонує велика кількість супутникових систем, за допомогою яких здійснюються кореспонденція між віддаленими пунктами, навігація, спостереження за погодою. Зв'язок із космічними об'єктами й керування ними із Землі відбувається в реальних умовах іоносфери й магнітосфери. При проектуванні та виготовленні коштовних супутникових систем набуває першорядного значення врахування особливостей процесів, які протікають у цьому середовищі. Саме тому зростає важливість досліджень космічного простору, а також особливостей іоносферного та магнітосферного поширення радіохвиль. Згадані вище причини дали поштовх до виділення в радіофізиці напрямку, що займається вивченням і прогнозуванням космічної погоди.
Діагностика іоносфери в основному ведеться активними радарними методами. До них відносяться методи вертикального зондування іоносфери, некогерентного розсіювання, резонансного розсіювання на іоносферних неоднорідностях, частотно-кутового зондування. Окрім цього, для одержання інформації про навколоземну плазму використовуються також менш поширені методи, в яких застосовуються сигнали не спеціального типу, якими пронизаний навколоземний простір. Наприклад, тільки в короткохвильовому діапазоні постійно працюють близько 6000 широкомовних радіостанцій, які забезпечують передачу інформації практично по всій поверхні Землі. Використання їхніх сигналів раніше дозволило розробити ряд методик зондування іоносфери на однострибкових радіотрасах середньої довжини на частотах як нижче й вище максимальних частот, що застосовуються, так і поблизу них. У порівнянні з активними, ці методи, мають деякі незаперечні переваги, завдяки, по-перше, екологічній чистоті, оскільки додатково не “засмічують” ефір, і, по-друге, дешевині, тому що не вимагають виготовлення коштовних спеціальних передавальних пристроїв і антенних систем. Відомі також методики дистанційного зондування навколоземної плазми за допомогою сигналів природного походження, зокрема, випромінювання звичайних і надпотужних грозових розрядів, космічних радіоджерел, вістлерів, тощо.
У дисертаційній роботі розвинуто методи моніторингу іоносфери й магнітосфери Землі, які базуються на вимірюванні параметрів ультранизькочастотних електромагнітних коливань геомагнітних пульсацій.
Геомагнітними пульсаціями (або мікропульсаціями) називають квазіперіодичні коливання геомагнітного поля з частотами від тисячних часток до одиниць герц.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РАДІОДІАГНОСТИКА МАГНІТОГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬІ НАВКОЛОЗЕМНОЇ ПЛАЗМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок