Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електрооптичні явища дірок в одноосьово деформованому германії

Електрооптичні явища дірок в одноосьово деформованому германії

Назва:
Електрооптичні явища дірок в одноосьово деформованому германії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Донецький фізико-технічний інститут ім. О. О. Галкіна
Далакян Андрій Тимурович
УДК 537.877
Електрооптичні явища дірок в одноосьово деформованому германії
01.04.07. Фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній машинобудівній академії, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник (консультант)
доктор фізико-математичних наук, доцент
Тулупенко Віктор Миколайович,
Донбаська державна машинобудівна академія,
завідувач кафедри фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Каменєв Віктор Іванович, ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України, завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук, Порошин Володимир Миколайович, ІФ НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Донецький державний університет, кафедра фізики твердого тіла і
фізичного матеріалознавства, Міністерство освіти і науки України, Донецьк.
Захист відбудеться 12 ___жовтня___2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.184.01 в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О. О. Галкіна НАН України, 83114, вул. Р. Люксембург, 72, м. Донецьк.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького фізико-технічного інституту ім. О. О. Галкіна НАН України, 83114, вул. Р. Люксембург, 72, м. Донецьк.
Автореферат розісланий ___8 вересня_2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Криворучко В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційну роботу присвячено пошуку, утворенню і дослідженню інвертованих розподілів носіїв заряду для підсилення і генерації випромінювання у середньому (довжина хвилі випромінювання l » 10 ё 50 мкм) і далекому (l » 50 ё 200 мкм) ІЧ діапазонах спектру у одноосьово деформованому кристалі діркового германію.
Актуальність теми. У 80-і роки було створено низку принципово нових активних твердотільних приладів терагерцового діапазону, серед яких найбільш потужний - лазер на переходах між підзонами легких та важких дірок у германії при схрещених напрямках магнітного (B) та електричного (E) полів [1]. Фізичні принципи роботи різноманітних типів цих приладів і основні результати, отримані в цій області досліджень до середини 80-х років, докладно викладені у монографії [2] (лазери на міжпідзонних переходах), у збірнику наукових праць [3] (мазери на циклотронному резонансі).
Із утворенням твердотільних джерел вимушеного випромінювання, що представляють собою (на відміну від відповідних аналогів з активними газовими середовищами) достатньо компактні пристрої з принциповою можливістю перебудови частоти випромінювання електронними засобами і відсутністю потужної оптичної накачки, відкрилася перспектива реального вирішення важливої проблеми у галузі сучасної техніки терагерцового діапазону - переходу її на основу твердотільних активних елементів.
На жаль, створені квантові генератори можуть ефективно працювати тільки при температурі дорогого і незручного в обходженні з ним, рідкого гелію (Т=4.2К). Так, у численних експериментах із лазером на міжпідзонних переходах, побудованого в конфігурації полів Фарадея (напрям розповсюдження випромінювання у зразку є збіжним до напрямку магнітного поля), зрив генерації відбувався при розігріві активного середовища вище 30К [2]. Тільки в окремих випадках, коли експерименти проводилися в конфігурації Фогта (для схрещених напрямків розповсюдження світла і магнітного поля) і на більш легованих, у порівнянні із конфігурацією Фарадея, зразках, повідомлялося про спостереження генерації при температурі рідкого азоту (Т = 77К) [1]. Проте більш детальні дослідження, проведені у подальшому, показали, що максимальна температура, при якій спостерігається стабільна генерація, не перевищує 70К, при цьому відбувається різке зменшення потужності випромінювання і область генерації (у координатах електричного і магнітного полів) стягується в точку [4].
Нові можливості лазера на міжпідзонних переходах були продемонстровані у роботі [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: Електрооптичні явища дірок в одноосьово деформованому германії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок