Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСВІТНИЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВЧЕНИХ ПЕДАГОГІЧНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ПРОСВІТНИЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВЧЕНИХ ПЕДАГОГІЧНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПРОСВІТНИЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВЧЕНИХ ПЕДАГОГІЧНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди
Коваленко Любов Миколаївна
УДК 371(09) (477.5)
ПРОСВІТНИЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВЧЕНИХ
ПЕДАГОГІЧНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, професор кафедри історії педагогіки
та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
Вихрущ Віра Олександрівна,
Тернопольський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, професор кафедри педагогіки та методики початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щокіна Наталія Борисівна,
Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться “17” грудня 2003р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. №215-В.
Автореферат розісланий “15” листопада 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Золотухіна С.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми.
У зв’язку з поступовим переходом людської цивілізації до постіндустріального, інформаційного суспільства суттєво актуалізуються такі чинники, як взаєморозуміння, взаємодія та співробітництво між людьми, можливість здобуття кожним нової інформації, забезпечення з боку держави неперервності самовдосконалення та саморозвитку особистості. Тому в "Національній доктрині розвитку освіти України" серед пріоритетних напрямів державної політики щодо її розвитку вказується на необхідність "органічного поєднання освіти й науки, створення ринку освітніх послуг та його науково-методичного забезпечення", впровадження системи безперервної освіти протягом життя.
У цьому плані вагомим і дієвим є створення соціокультурного середовища для будь-якої освітньо-вікової групи з метою забезпечення умов педагогізації суспільства та підвищення соціально-педагогічного аспекту в системі "людина – людина". Отже, суттєво зростають соціальні функції вищої школи, головним чином, у забезпеченні потреб суспільства в освітніх послугах та розширення їх спектру.
Перелічені питання обумовлюють необхідність ретельного й всебічного вивчення надбань минулого з історії українського просвітницького руху та їх творчого використання для сучасного розвитку національної освіти відповідно до нинішніх соціально-економічних умов та державотворчих процесів.
Особливо важливим у вказаній площині є звернення до педагогічних ідей другої половини ХІХ – початку ХХ століття, бо саме ця пора характеризувалась активізацією духовних сил національно спрямованої української інтелігенції в усіх сферах громадсько-політичного життя. Як свідчать історико-педагогічні реалії, найбільш яскраво й результативно інтелектуальні й моральні сили громадсько свідомих представників українства проявились у започаткуванні різних рухів, гуртків, об'єднань, культурно-мистецьких утворень, відділів, товариств, громад, просвіт тощо.
Отже, вивчення специфіки вирішення просвітницько-педагогічних завдань в окремому регіоні, аналіз механізмів різнобічної взаємодії прогресивної теорії та практики з метою педагогізації суспільства не лише відтворює історико-педагогічний процес у регіоні, але й дозволяє об’єктивно відобразити тенденції його розвитку в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОСВІТНИЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВЧЕНИХ ПЕДАГОГІЧНОГО ВІДДІЛУ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок