Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВО ГРОМАДЯН НА Участь у місцевому самоврядуванні УКРАЇНИ: Стан та шляхи вдосконалення

ПРАВО ГРОМАДЯН НА Участь у місцевому самоврядуванні УКРАЇНИ: Стан та шляхи вдосконалення

Назва:
ПРАВО ГРОМАДЯН НА Участь у місцевому самоврядуванні УКРАЇНИ: Стан та шляхи вдосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
УДК. 352.075.1
Чернега Роман Тарасович
ПРАВО ГРОМАДЯН НА Участь
у місцевому самоврядуванні УКРАЇНИ:
Стан та шляхи вдосконалення
Спеціальність: 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України.
Науковий керівник: Доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України,
НИЖНИК Ніна Романівна
завідувач відділу моніторингу ефетивності законодавства
Інституту законодавства Верховної Ради України,
заслужений юрист України
Офіційні опоненти: Доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України,
МИРОНЕНКО Наталія Михайлівна
начальник відділу науково-правових експертиз
Київського регіонального центру
Академії правових наук України
заслужений юрист України;
Кандидат юридичних наук
Мяловицька Ніна Анатоліївна,
доцент кафедри конституційного та адміністративного права
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Київський національний університет внутрішніх справ,
кафедра конституційного права.
Захист відбудеться 26 квітня 2007 р. о 16-00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 21 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Із прийняттям Декларації про державний суверенітет та проголошенням незалежності України в державі постала надзвичайно складна проблема реформування організації та здійснення публічної влади. На перший план стали питання децентралізації державної влади та передачі її частини органам місцевого самоврядування. Основним змістом повинно було стати залучення широких верств населення до цих демократичних процесів, закріплення на найвищому рівні права громадян на участь у місцевому самоврядуванні, утвердження форм та методів його реалізації. Відродження в Україні інституту місцевого самоврядування стало визначальним етапом у творенні демократичної правової держави із стабільним громадянським суспільством. Воно є однією з необхідних умов практичної реалізації прав і свобод людини та громадянина на місцевому рівні.
Досвід країн з міцним громадянським суспільством та правовою державою свідчить, що в умовах становлення демократичних традицій, як це має місце в Україні, забезпечення реальної участі громадськості в політичному житті держави та суспільства, зокрема – у вирішенні питань місцевого самоврядування, стає однією з необхідних умов практичного врегулювання проблеми впливу населення (територіальних громад міст, селищ та сіл) на формування місцевої політики.
Реальна участь громадян у вирішенні питань місцевого значення має стати передумовою формування ефективної політики муніципального самоврядування з метою забезпечення прав та потреб територіальної громади в цілому та кожного її представника зокрема. Аналіз суспільно–політичної ситуації в країні, прогнози соціологічних опитувань свідчать про підвищення рівня зацікавленості громадян у вирішенні місцевих проблем як безпосередньо, так і через представницькі органи місцевого самоврядування. З кожним роком ідея реального вирішення власних інтересів через органи місцевого самоврядування набуває все більшої вагомості. Прагнення громадян, які у своїй сукупності утворюють громаду, добре жити у власному місті, селі чи селищі, позитивно вирішувати особисті проблеми, а також питання загального соціально-економічного розвитку населеного пункту як адміністративної одиниці, а громади як її суспільного наповнювача, зумовлює розвиток місцевої демократії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВО ГРОМАДЯН НА Участь у місцевому самоврядуванні УКРАЇНИ: Стан та шляхи вдосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок