Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів

Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів

Назва:
Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Ноздренко Дмитро Миколайович
УДК: 577.352:612.822
Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів
03.00.02 - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі фізіології рухів Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України
Науковий керівник : доктор біологічних наук,
Костюков Олександр Іванович,
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
завідувач відділу фізіології рухів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Лях Юрій Єремійович,
Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри медичної інформатики, біофізики з курсом медичної апаратури
доктор біологічних наук, професор
Курський Михайло Дмитрович,
Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України
провідний науковий співробітник відділу біохімії м’язів
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” жовтня 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 при Київському національному університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-22, вул. Глушкова 2. біологічний факультет, ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 64
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 25 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. В. Цимбалюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. З'ясування принципів і механізмів контролю цілеспрямованих моторних реакцій центральною нервовою системою (ЦНС) є однією з найважливіших задач сучасної біофізики головного мозку. Ця проблема викликала й продовжує викликати значний інтерес дослідників, але загальноприйнятих положень у цій області поки що не розроблено. Широко розповсюджені уявлення про те, що керування м'язовою активністю здійснюється за допомогою, зміни порога найпростіших спинальних м'язових рефлексів, [гіпотеза рівноважної точки, Фельдман, 1979], сьогодні в багатьох аспектах є сумнівними. Крім того, накопичено досить багато даних щодо нелінійних властивостей м'язового скорочення [Korchak, 1998; Kostyukov, 1999]. Все це ставить під сумнів, існування однозначної залежності між основними макропараметрами руху і обумовлює актуальність подальших досліджень механізмів керування цілеспрямованими рухами.
В даний час реакції нейронів головного мозку, пов`язані зі здійсненням різних видів рухів, досліджуються досить широко, але питання, як і де амплітуда і напрямки руху закодовані і представлені в ЦНС, залишається відкритим. У моторній корі виявлена тільки слабка кореляція нейронної активності з амплітудою руху [Georgopoulos, 1998; Schwars and Georgopoulos, 1999]. Відсутність кореляції виявлено у вивченні односпрямованого руху [Hamada and Kubota, 1979], і спроби знайти більш чітку кореляцію між активністю однієї нервової клітини з амплітудою руху були невдалими. В деяких роботах передбачається, що параметри руху, які можуть кодуватися в первинній моторній корі, включають силу, [Montgomeri er al., 1992; Wannier et al., 1991] та м'язову активність [Crutcher and Alexandern, 1990; Maier et al., 2001]. Параметри, які контролюють швидкість руху вивчені менше, і гіпотези про цей контроль дуже суперечливі [Burbaud et al, 1991; Flament and Hore, 1999; Schwartz, 2002]. При дослідженні первинної моторної і премоторної кори Fu Q.G, Flament D, показали, що напрямок руху, відстань, і цільове положення співвідносяться з активністю окремих нейронів, але питання про те, як ці структури кодують численні параметри руху, залишається відкритим.
У дослідах на людині [Talnov et al., 1998, 1999], було показано, що при здійсненні повільних односуглобних рухів із наступним утриманням досягнутої позиції, стаціонарний рівень електроміограмної (ЕМГ) активності на фазах утримання не залежав від величини сталого рівноважного суглобного кута.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок