Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА, ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВИХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНИХ КРОВОТЕЧ У ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ З СУПУТНЬОЮ СЕРЦЕВО - СУДИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ.

ДІАГНОСТИКА, ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВИХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНИХ КРОВОТЕЧ У ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ З СУПУТНЬОЮ СЕРЦЕВО - СУДИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ.

Назва:
ДІАГНОСТИКА, ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВИХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНИХ КРОВОТЕЧ У ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ З СУПУТНЬОЮ СЕРЦЕВО - СУДИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоровя України
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
 
ПЕРЕШ ЄВГЕН ЄВГЕНОВИЧ
УДК 616.33-002.44-005.1-053-07-089:616.12/.14
ДІАГНОСТИКА, ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВИХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНИХ КРОВОТЕЧ У ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ З СУПУТНЬОЮ СЕРЦЕВО - СУДИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ.
14.01.03 - хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеню кандидата медичних наук
 
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському державному університеті Міністерства осві-ти України та Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ Украіни.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор ФОМІН ПЕТРО ДМИТРОВИЧ, завідувач кафедри факультетської хірургії №2 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Офіційні оппоненти:
доктор медичних наук, професор РАДЗІХОВСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ, завідувач кафедри хірургії та опікової хвороби Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України;
доктор медичних наук, професор ДЗЮБАНОВСЬКИЙ ІГОР ЯКОВИЧ, завідувач кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Провідна установа: Інститут клінічної та експериментальної хірургії АМН України, відділ хірургії шлунково - кишкового тракту.
Захист відбудеться "22" вересня 1999 р. о 11 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядиплом-ної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України (254112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії пі-слядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України (м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий "12" серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент М.М. Гвоздяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) займає одне з перших місць у загальній структурі захворюваності населення. За даними різних авторів, від 19,4 до 39,3% хворих на виразкову хворобу складають особи похилого та старечого віку (В.Д.Братусь ,1991 ; В.Ф. Саєнко з співавт,1997; Soplepman J. et.al.1997), а 80% смертельних випадків від ускладнень цього захворювання припадає на пацієнтів віком 65 років і старших (D. McFadden, M.J. Zinner ,1994).
Незважаючи на застосування сучасних противиразкових медикаментозних засобів, геморрагія є найбільш частим (10 - 20%) ускладненням виразкової хвороби серед пацієнтів похилого та старечого віку (В.Д. Братусь , 1991; В.Ф. Са-єнко з співавт, 1997; Ishikawam et. al., 1995; Soplepman J. et.al., 1997) та супро-воджується надзвичайно високою (15 - 25%) летальністю (І.Я. Дзюбановський, 1984; О.І. Дерман, 1990 ; Hasselgren G. et. al.,1998; Andersen Ib et.al, 1998 та ін.).
Гострокровоточиві гастродуоденальні виразки (ГКГДВ) у осіб похилого та старечого віку протікають на тлі важкої супутньої , переважно серцево - судинної патології, що вносить свої особливості у клінічну картину геморрагії (Б.М. Пацкань, 1986; О.І. Дерман, 1990; Andersen Ib et.al, 1998 та ін.). У небагаточисельних публікаціях з цього приводу немає одностайної думки щодо показань до операції, строку її виконання та виду втручання. При виборі хірургічної тактики не враховується тип виразкової деструкції та важкість супутньої патології.
Тому, вивчення особливостей протікання виразкової кровотечі у осіб похилого та старечого віку, розробка критеріїв вибору хірургічної тактики з урахуванням типу виразки та важкості супутньої патології для покращення безпосередніх та віддалених результатів лікування набуває особливої актуальності.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є фрагментом НДР кафедри факультетської хірургії № 2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця: ,,Розробка критеріїв вибору методу операції , ступеню ризику і ефективності хірургічного лікування гострокровоточивих гастродуоденальних виразок та пухлин шлунку на ранньому госпітальному етапі для покращення безпосередніх та віддалених результатів” (№ Держреєстрації - 0186.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА, ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВИХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНИХ КРОВОТЕЧ У ОСІБ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ З СУПУТНЬОЮ СЕРЦЕВО - СУДИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок