Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЕОЗИНОФІЛІВ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ ІЗ ТУЧНИМИ КЛІТИНАМИ У ПАТОГЕНЕЗІ ЗАПАЛЕННЯ

РОЛЬ ЕОЗИНОФІЛІВ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ ІЗ ТУЧНИМИ КЛІТИНАМИ У ПАТОГЕНЕЗІ ЗАПАЛЕННЯ

Назва:
РОЛЬ ЕОЗИНОФІЛІВ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ ІЗ ТУЧНИМИ КЛІТИНАМИ У ПАТОГЕНЕЗІ ЗАПАЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шутова Наталя Анатоліївна
УДК 611.43:614.7:661.185]-092.9
РОЛЬ ЕОЗИНОФІЛІВ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ
ІЗ ТУЧНИМИ КЛІТИНАМИ
У ПАТОГЕНЕЗІ ЗАПАЛЕННЯ
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Клименко Микола Олексійович, Харківський національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Коляда Тетяна Іванівна, Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України (м. Харків); завідувач лабораторії клінічної імунології та алергології;
доктор медичних наук, доцент Березнякова Марина Євгеніївна, Національний фармацевтичний університет МОЗ України (м. Харків), професор кафедри клінічної лабораторної діагностики.
Захист відбудеться 08 травня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському національному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий 07.04. 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент О.Ю. Степаненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запалення – найбільш розповсюджена форма патології, яка лежить в основі більшості хвороб людини, їй належить провідне місце в історії вчення про хворобу.
Запалення – не тільки загальнопатологічна, а й загальнобіологічна реакція всього організму, важлива захисно-пристосувальна реакція у формі патології, спосіб збереження цілого організму ціною ушкодження його частини. Іншими словами, це аварійний захист організму, який застосовується у тому випадку, коли організм не може впоратись з потенційним флогогеном шляхом його фізіологічної елімінації, і виникає ушкодження.
Запалення становить собою низку множинних послідовних міжклітинних взаємодій, які регулюються медіаторами-модуляторами. Лейкоцити (нейтрофіли і моноцити), ендотеліоцити, резидентні макрофаги, фібробласти, тучні клітини (ТК) є основними ефекторами гострого запалення, про їх роль у патогенезі цього процесу існує багато даних. Однак про роль еозинофілів у патогенезі запалення відомо недостатньо. Вважається, що вони залучаються переважно до патогенезу імунних реакцій, головним чином алергійних, особливо опосередкованих IgE, де основними клітинами-мішенями є базофіли і ТК і характерна еозинофілія (Chadwick D.J., Goode J., 2005; Marone G., Triggani M., Pau2005; Matsumoto K., Tamari M., Saito H., 2007). Це пояснюється тим, що еозинофіли є джерелом гістамінази, яка ліквідує надлишок гістаміну в крові та тканинах, що виділяється при дегрануляції базофілів і ТК. Це підтверджує загальноприйняту точку зору про те, що еозинофіли є регуляторними клітинами, протизапальними модуляторами (Matsumoto K., Ogasawara T., Kato A. et al., 2003).
Разом з тим типовість запальної реакції дозволяє припустити, що еозинофіли (як і нейтрофіли, моноцити, ТК та ін.) беруть активну участь і в гострих неімунних запальних процесах, а також що еозинофіли відіграють не тільки регуляторну, а й ефекторну роль.
З вищевказаних клітин-ефекторів запалення, за даними літератури, найбільше відношення до еозинофілів мають ТК. Однак дані про їх можливий взаємовплив у патогенезі запалення отримані в основному in vitro (Ezeamuzie C.J., Philips E., 2000; Chadwick D.J., Goode J., 2005). Необхідне з’ясування взаємних ефектів цих клітин на підставі досліджень безпосередньо при запаленні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане згідно з комплексним планом наукових досліджень ХНМУ МОЗ України і є самостійним фрагментом у рамках наукового напрямку університету «Вивчення загальних закономірностей патологічних процесів і розробка способів їх корекції» і кафедри патологічної фізіології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ ЕОЗИНОФІЛІВ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ ІЗ ТУЧНИМИ КЛІТИНАМИ У ПАТОГЕНЕЗІ ЗАПАЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок