Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості

Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості

Назва:
Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільська академія народного господарства
Каплун Оксана Андріївна
УДК: 657.471: 663.4
Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук

Тернопіль – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Гуцайлюк Зіновій Володимирович,
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя, завідувач кафедри фінансів, обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сопко Василь Васильович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри бухгалтерського обліку
в промисловості
кандидат економічних наук, доцент
Нашкерська Галина Володимирівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри обліку і аудиту
 
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м.Київ,
кафедра бухгалтерського обліку та аудиту
Захист відбудеться “11” грудня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул.Львівська, 11, аудиторія 1219.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул.Львівська, 11.
Автореферат розісланий “10” листопада 2003 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, доцент Я.Д. Крупка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У процесі формування ринкового середовища завданням будь-якого підприємства стає забезпечення оптимізації витрат на виробництво. Проблема набуває особливого значення для вітчизняних виробників, оскільки лише за умови ефективного використання виробничих ресурсів є можливим виживання підприємств у складний перехідний період і досягнення поступального розвитку з метою зайняття стійких позицій на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Одним із основних об’єктів управління економікою на мікрорівні є витрати виробництва, зниження і раціоналізація рівня яких забезпечує конкуренто-спроможність підприємств. У даний час управління витратами як єдиний цілісний процес, що регулює політику фірми, практично відсутнє на підприємствах України. Це пов’язано з тим, що тривалий час у практиці витратам як об’єкту мікроекономічного регулювання не приділяють достатньої уваги. По-перше, підприємства були не в змозі забезпечити контроль за використанням ресурсів через суто технічні складнощі і невідповідність економічних інтересів у ланцюгу держава – відомство – підприємство – робоче місце. По-друге, зручнішим для регулювання був показник собівартості, який відображав витрати. По-третє, у певний період часу значення собівартості як економічного показника або взагалі не визнавалося, або контроль витрат носив декларативний характер.
Важливим елементом системи управління витратами виробництва є облік і контроль, що забезпечують інформаційну та методичну базу прийняття рішень, де центральне місце займає облік витрат і калькулювання собівартості продукції. На основі даних про розмір і види витрат працівники управлінського апарату промислових підприємств отримують інформацію про використання ресурсів, формування собівартості продукції, у результаті чого з’являється можливість організації оперативного контролю за кількісними і якісними показниками, регулювання процесу виробництва, прийняття оптимальних управлінських рішень. Задля прийняття своєчасних оптимальних і тактичних рішень щодо управління собівартістю продукції промислових підприємств в умовах постійної динаміки ринкової кон’юнктури необхідна своєчасна, достовірна та аналітична інформація стосовно формування собівартості, яка забезпечується обліком та безпосередньо залежить від його якості.
Загальні проблеми обліку та контролю витрат на виробництво продукції досліджувались багатьма економістами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок