Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В КАНАДІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ХХ СТ.)

НАЦІОНАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В КАНАДІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ХХ СТ.)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В КАНАДІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Михайленко Тетяна В’ячеславівна
УДК 37.017.18
НАЦІОНАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ
МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В КАНАДІ
(КІНЕЦЬ ХІХ – ХХ СТ.)
13.00.01 – „Загальна педагогіка та історія педагогіки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному лінгвістичному університеті, м. Київ.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член (академік) АПН України
Євтух Микола Борисович,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення педагогіки і психології вищої школи, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Руснак Іван Степанович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри педагогіки і методики початкової освіти, м. Чернівці;
кандидат педагогічних наук
Заячук Юлія Дмитрівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки, м. Львів.
Захист відбудеться „7„ березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.16 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, аудиторія 314.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12.
Автореферат розісланий „5„ березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Москаленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Своєрідність історичного етапу, який переживає Україна, процеси державотворення, пов’язані зі становленням громадянського суспільства, передбачають істотну трансформацію світоглядних орієнтацій, прагнення інтеграції у світовий економічний, політичний, інформаційний і культурний простір. Визначення стратегічних напрямів освіти в Україні, національного виховання як одного з головних пріоритетів освіти, її органічної складової, сприяє утвердженню національної ідеї, національній самоідентифікації, розвитку культури українського народу і водночас оволодінню цінностями світової культури, загальнолюдськими надбаннями.
У процесі досягнення своїх геополітичних інтересів Україна як поліетнічна держава має примножувати соціальні, політичні, культурні, освітні, екологічні здобутки, забезпечуючи зростання добробуту та культури своїх громадян. Саме таку мету ставлять і багато українців, які проживають за межами рідної країни. З цього погляду особливої уваги заслуговує українська діаспора в Канаді, яка вважається найбільш численною й має одну з найбільш розвинених інфраструктур. Упродовж століття тут склалася своєрідна національно самобутня система освіти й виховання підростаючого покоління із загальнолюдськими та власними творчими напрацюваннями. Досвід національного виховання молоді української діаспори в Канаді, формування її національної самосвідомості, національної культури може бути використаним у сучасній Україні.
У 80-90-х роках ХХ ст. і особливо на початку ХХІ ст. активізувалися дослідження української діаспори в Канаді. Вітчизняні і зарубіжні науковці Б. Білаш, Г. Бигар, В. Євтух, Ю. Заячук, А. Горохович, О. Ковальчук, Ф. Заставний, Ю. Макар, О. Палійчук, С. Романюк, І. Руснак, О. Сич, В. Трощинський, А. Шлепаков та інші висвітлили важливі аспекти життя та діяльності канадських українців, розвиток системи їх освіти й виховання в період, який досліджується в нашій дисертаційній роботі. Важливі факти для вивчення деяких питань з історії життя українського народу в Канаді містять праці канадських учених та педагогів Б. Білаша, І. Боднарчука, М. Боровика, М. Іванчука, П. Кравчука, М. Лупула, М. Марунчака, І. Огієнка, Д. Прокопа, Ю. Стечишина, В. Чумера та ін. Особливості та значення виховної роботи з молодими поколіннями українців, які набули значущості в умовах еміграції, розглядалися в працях Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В КАНАДІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок