Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СоціальнІ АСПЕКТИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УкраїнИ

СоціальнІ АСПЕКТИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УкраїнИ

Назва:
СоціальнІ АСПЕКТИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УкраїнИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СОЦІОЛОГІЇ
Амджадін Лідія Миколаївна
УДК 316.334.5
СоціальнІ АСПЕКТИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УкраїнИ
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Саєнко Юрій Іванович,
Інститут соціології НАН України,
завідувач відділу соціальної експертизи
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Саппа Микола Миколайович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри прикладної соціології
кандидат соціологічних наук
Бевзенко Любов Дмитрівна,
Інститут соціології НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа - Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, кафедра соціології Інституту соціальних наук, м. Одеса
Захист відбудеться 10.06.2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, м. Київ, вул. Шовковична, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціологї НАН України за адресою: 01021, Київ, вул. Шовковична, 12.
Автореферат розісланий 06.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з особливостей сучасного українського суспільства є те, що до політичної, економічної та соціальної складових додалася екологічна, хоча усвідомлюється це з певними труднощами, зумовленими потребами зміни не тільки політичних традицій, моделей економічного і соціально-екологічного розвитку, на яких десятиліттями базувались програмні установки держави і суспільства, а й (у першу чергу) світоглядних стереотипів всього населення, потребами зміни його ціннісних орієнтацій, інтересів, мотивацій поведінки, масової свідомості та соціального самопочуття.
Донедавна практична діяльність українського населення визначалася переважно ідеєю панування людини над природою, над наслідками якого майже не замислювалися. Утім, Чорнобильська катастрофа широкомасштабно та грізно збудила й посилила необхідність зміни принципів людської життєдіяльності, орієнтації на екологічно безпечне, природоузгоджене середовище. Як зазначає М. Реймерс, період неконтрольованої взаємодії біосфери і людства змінився на регульований розвиток на підставі “трьохвимірного” – економічного, соціального й екологічного – аналізу.
За відносно короткий період незалежності державою і громадянським суспільством України на загал чимало зроблено у визначенні підходів до поліпшення екологічної ситуації в країні. Розроблено цілу низку законодавчих і нормативних актів, які регламентують засади природозбереження й ресурсокористування, розробляються стандарти й засоби для їх виконання. Але цього виявляється недостатньо для розв’язання тих проблем, що нагромадилися в країні внаслідок тривалого нехтування об’єктивними законами розвитку й відтворення природно-ресурсного потенціалу.
Нині досить частими є випадки, коли зусилля окремих соціальних інститутів, які регулюють відносини суспільства з довкіллям, не мають очікуваної результативності, а ухвалені політичні рішення – достатньої ефективності, оскільки під час їх розроблення не враховували потенціалу, міри залучення, намірів та реальної діяльності різних соціальних суб’єктів впливу на довкілля. Відсутність чітко діючих механізмів реалізації проголошених екологічних норм, недостатність фінансів і матеріальної бази, збереження у свідомості населення патерналістських принципів щодо розв’язання екологічних проблем переважно державою знижує ефективність багатьох упроваджуваних заходів і програм, а також увиразнює наявну наукову проблему, пов’язану з аналізом та обгрунтуванням соціальних аспектів екологічної політики.
Попри широке застосування поняття екологічної політики у практиці державного управління, міжнародного спілкування та наукових дискусій, нерідко виникає питання стосовно того, що саме розуміють під цими словами, оскільки й політики, й учені, й управлінці вкладають у них різний смисл, не кажучи вже про відсутність визначення екологічної політики у вітчизняній соціологічній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СоціальнІ АСПЕКТИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УкраїнИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок