Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РІВНЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР У СІВОЗМІНІ НА РОДЮЧІСТЬ ТЕМНО-СІРОГО ОПІДЗОЛЕНОГО ГРУНТУ ТА ВРОЖАЙНІСТЬ ГОРОХУ

ВПЛИВ РІВНЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР У СІВОЗМІНІ НА РОДЮЧІСТЬ ТЕМНО-СІРОГО ОПІДЗОЛЕНОГО ГРУНТУ ТА ВРОЖАЙНІСТЬ ГОРОХУ

Назва:
ВПЛИВ РІВНЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР У СІВОЗМІНІ НА РОДЮЧІСТЬ ТЕМНО-СІРОГО ОПІДЗОЛЕНОГО ГРУНТУ ТА ВРОЖАЙНІСТЬ ГОРОХУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЛІТВІНОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ
УДК 631.582:631.45:635.656
ВПЛИВ РІВНЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР У СІВОЗМІНІ НА РОДЮЧІСТЬ ТЕМНО-СІРОГО ОПІДЗОЛЕНОГО ГРУНТУ ТА ВРОЖАЙНІСТЬ ГОРОХУ
Спеціальність: 06.01.01 – загальне землеробство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії агроекології та аналітичних досліджень Інституту землеробства Української академії аграрних наук протягом 2000-2002рр.
Науковий керівник: | кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
КОРСУН Світлана Георгіївна,
Інститут землеробства УААН,
провідний науковий співробітник
лабораторії агроекології та аналітичних досліджень
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор ВОЛОЩУК Мирослав Дмитрович,
Прикарпатський університет ім. В. Стефаника,
завідувач кафедри агрохімії та ґрунтознавства |
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
ВОРОНА Леонтій Іванович,
Інститут сільського господарства Полісся УААН, завідувач відділу рослинництва | Провідна установа: | Інститут цукрових буряків УААН, м. Київ |
Захист відбудеться 26.05.2004 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий 23.04.2004 року
 
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Біокліматичний і ґрунтовий потенціали України при їх раціональному використанні не лише гарантують продовольчу безпеку держави, а й дозволяють значну частину продукції аграрного сектора експортувати в інші країни. Найважливішим засобом сільськогосподарського виробництва, як відомо, послуговуються ґрунти з їх ефективною та потенційною родючістю. Наслідком нераціонального використання земель є погіршення їх фізичних і хімічних властивостей, що зумовлює деградацію ґрунтів.
Радикальним способом збереження ґрунтового потенціалу країни за концепцією провідних вчених-аграрників є опрацювання і реалізація спеціальної програми, якою передбачається, з одного боку, виведення з інтенсивного сільськогосподарського використання біля 10 млн. га ріллі (В.Ф. Сайко, М.В. Зубець), з другого боку, підвищення ефективності використання решти орних земель за умови збереження та підвищення їх родючості.
Актуальність теми. До останнього часу приділяється недостатньо уваги дослідженню впливу комплексного застосування добрив і пестицидів у єдиному блоці на екосистему ґрунтів і врожайність сільськогосподарських культур. У наукових публікаціях зустрічаються суперечливі результати, або недостатнє розкриття всього механізму впливу даного агротехнічного прийому на ефективну та потенційну родючість ґрунту.
Тому поглиблення досліджень у напрямку визначення ефективності впливу комплексного використання добрив та пестицидів на родючість ґрунту та урожайність сільськогосподарських культур в системах інтенсивного землеробства залишається актуальним.
Зв’язок з науковими програмами. Дослідження проведено у відповідності до тематичних планів лабораторії агроекології та аналітичних досліджень Інституту землеробства УААН з виконання НТП УААН на 2001-2005рр. „Землеробство” (№ державної реєстрації 0101U003851).
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень є встановлення продуктивності агроценозу та спрямованості розвитку ґрунтових процесів за умови комплексного застосування добрив і пестицидів, обґрунтування оптимального ступеня насиченості зерно-просапної сівозміни агрохімікатами, що забезпечить відтворення ефективної та потенційної родючості темно-сірого опідзоленого ґрунту при мінімальному забрудненні агроекосистеми залишками агрохімікатів в умовах північного Лісостепу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ РІВНЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР У СІВОЗМІНІ НА РОДЮЧІСТЬ ТЕМНО-СІРОГО ОПІДЗОЛЕНОГО ГРУНТУ ТА ВРОЖАЙНІСТЬ ГОРОХУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок