Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ КОВШОВОГО ВАКУУМУВАННЯ НА ОСНОВІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ КОВШОВОГО ВАКУУМУВАННЯ НА ОСНОВІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ КОВШОВОГО ВАКУУМУВАННЯ НА ОСНОВІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,48 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Бейцун Сергій Вікторович
УДК 669.046.55
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ КОВШОВОГО ВАКУУМУВАННЯ
НА ОСНОВІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
05.16.02 Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Кукушкін Олег Миколайович,
Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ,
професор кафедри автоматизації виробничих процесів
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Яковлєв Юрій Миколайович,
Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ,
професор кафедри теорії металургійних процесів і фізичної хімії
кандидат технічних наук
Казаков Сергій Сергійович,
ВАТ “Дніпроспецсталь”, м. Запоріжжя,
вчений секретар науково-технічної ради
Провідна установа:
Інститут чорної металургії НАН України ім. З.І.Некрасова, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться 20.12.2005 р. о 15 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної металургійної академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4)
Автореферат розісланий 18.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03,
доктор технічних наук, професор Л.В. Камкіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В наш час пред'являються все більш високі вимоги до якості сталі. Одним з показників якості сталі є вміст у ній водню, що є причиною утворення ряду таких дефектів, як флокени, шиферний злам тощо. Існує велика кількість способів одержання сталі з низьким вмістом водню. До найбільш перспективних з них, з погляду економічності й ефективності видалення водню, відноситься вакуумування рідкої сталі в ковші з продувкою інертним газом. Високі вимоги, які висуваються до якості продукту, екологічних і економічних показників роботи комплексу позапічної обробки, вимагають рішення ряду питань розробки й удосконалювання технологічних режимів вакуумування, безперервного контролю рівня металу в ковші з метою запобігання виплесків, прогнозування зміни температури сталі і концентрації водню в ній для економії енергетичних і сировинних ресурсів. Вирішенню цих питань присвячена чинна робота, що підтверджує її актуальність у сучасних умовах розвитку чорної металургії України.
Зв'язок роботи з науковими програмами і планами. Дисертаційна робота виконана відповідно до Державної програми розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 р.
(КДНЗ-88-2-94) і планів науково-дослідних робіт Національної металургійної академії України, тема Г006F10060. Дисертаційна робота відповідає науковим напрямкам кафедри автоматизації виробничих процесів, кафедри металургії сталі і кафедри теорії металургійних процесів і фізичної хімії НМетАУ.
Мета і задачі досліджень. Метою дисертаційної роботи є вдосконалення технології ковшової вакуумної обробки сталі з продувкою інертним газом для зниження енерго- і ресурсозатрат. У зв'язку з цим вирішувались задачі статистичного оцінювання тривалості технологічних операцій і зміни температури сталі в ковші під час позапічної обробки для розробки й адаптації відповідних математичних моделей; визначення залежності рівня сталі в ковші коливань її поверхні від тиску у вакуум-камері і витрати аргону на продувку; визначення залежності площі відкритої від шлаку поверхні розплаву від витрати аргону на продувку; роз-робки й адаптації математичної моделі видалення водню зі сталі при її вакуумуванні в ковші.
Об'єкт дослідження – процес ковшової вакуумної обробки сталі з продувкою інертним газом через пористий блок у днищі ковша.
Предмет дослідження – енерго- і ресурсозберігаючі технології одержання сталі з низькою кінцевою концентрацією розчиненого водню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ КОВШОВОГО ВАКУУМУВАННЯ НА ОСНОВІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок