Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ СКЛАДЕНИМИ ПРОЦЕСАМИ ШЛЯХОМ АДАПТИВНОЇ ВАРІАЦІЇ КРИТЕРІЄВ

ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ СКЛАДЕНИМИ ПРОЦЕСАМИ ШЛЯХОМ АДАПТИВНОЇ ВАРІАЦІЇ КРИТЕРІЄВ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ СКЛАДЕНИМИ ПРОЦЕСАМИ ШЛЯХОМ АДАПТИВНОЇ ВАРІАЦІЇ КРИТЕРІЄВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХУДЕНКО Надія Петрівна
УДК 510.22: 519.71
ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ СКЛАДЕНИМИ ПРОЦЕСАМИ
ШЛЯХОМ АДАПТИВНОЇ ВАРІАЦІЇ КРИТЕРІЄВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій Міністерства освіти і науки України на кафедрі прикладної математики та обчислювальної техніки
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Козак Юрій Олександрович,
завідувач кафедри прикладної математики та обчислювальної техніки, Одеська державна академія харчових технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Становський Олесандр Леонідович,
завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування,
Одеський національний політехнічний університет;
кандидат технічних наук, доцент
Мещеряков Володимир Іванович,
завідувач кафедри САПР,
Одеська державна академія холоду.
Провідна установа: Національний технічний університет
України “Харківський політехнічний інститут”, кафедра системного аналіза і управління.
 
Захист відбудеться “3” липня 2002 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: ауд. 400-А., 1, пр. Шевченка, 65044, м. Одеса.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 1, пр. Шевченка, 65044, м. Одеса.
Автореферат розісланий “30” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01,
кандидат технічних наук, професор Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Оптимальне управління технологічними процесами передбачає чітке визначення критерію оптимізації. Однак, існують процеси, що складаються з окремих етапів, протягом яких варто було б використовувати різні критерії оптимальності, – так звані, складені процеси. Перелік такий процесів надзвичайно широкий. Можна стверджувати, що при певному рівні деталізації кожний технологічний процес може бути розглянутий як складений. Необхідність у саме цих підходах може визначатися заздалегідь, коли керований процес досить легко розподіляється на окремі “самостінійні” частини, наприклад, охолодження виливка у ливарній формі в рідкому та твердому станах, або виникати несподівано, наприклад при появі перешкоди на шляху руху деякого керованого транспортного засобу. Застосування до них існуючих методів багатокритеріальної оптимізації, на жаль, не вирішує цю проблему, оскільки в цьому випадку інтегрований критерій застосовується до процесу в цілому, що у підсумку приводить до значних матеріальних і енергетичних збитків.
Тому виникає питання про використання деякої гнучкої, стратегічної оптимізації, яка, поступаючись на окремих етапах вимогам частинних оптимізацій, отримує значний загальний виграш. На жаль, така спроба розділити окремі етапи багатокритеріального технологічного процесу з метою використання на кожному етапі різних критеріїв оптимальності стикається з відсутністю математичного, методичного, програмного та інших забезпечень відповідної АСУ.
Тому можна вважати, що дослідження, спрямовані на створення і практичну реалізацію сучасних забезпечень АСУ складеними виробничими технологічними процесами, є дуже актуальними.
Дисертація виконувалася відповідно до завдань науково-дослідної роботи Одеської державної академії харчових технологій № 3 "Створення і розробка нового високоефективного обладнання, теорії, методів розрахунку і проектування; автоматизації виробничих процесів харчових і зернопереробних виробництв" і науково-дослідної роботи Державного оборонного замовлення "Вермикуліт" Центрального науково-дослідного інституту озброєння і військової техніки Збройних сил України.
Метою дисертаційної роботи є підвищення якості складених технологічних процесів шляхом оптимізації управління їхніми складовими частинами з адаптацією критеріїв оптимальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ СКЛАДЕНИМИ ПРОЦЕСАМИ ШЛЯХОМ АДАПТИВНОЇ ВАРІАЦІЇ КРИТЕРІЄВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок