Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944–1953 рр.)

Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944–1953 рр.)

Назва:
Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944–1953 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Вишиванюк Олексій Григорович
УДК 322:32.00194 (477.8)
Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944–1953 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, доцент
Марчук Василь Васильович,
Інститут історії і політології
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України періоду
Другої світової війни
кандидат історичних наук, доцент
Пилипів Ігор Васильович,
Івано-Франківський інститут менеджменту Тернопільського державного економічного університету, директор
Провідна установа – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України (м. Чернівці)
Захист відбудеться ‘‘18” вересня 2006 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий ‹‹15›› серпня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Я. Райківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Незалежна Україна декларує себе поліконфесійною державою, гарантуючи рівні можливості розвитку різних релігій та конфесій, які функціонують у її правовому полі. Однак на практиці нерідко складається ситуація, коли окремі церкви в різних регіонах країни користуються пріоритетною підтримкою державних органів влади як центрального, так і місцевого рівнів. Досить часто не Закон, а особисті уподобання чиновників різного рангу визначають умови функціонування релігійних організацій. Це є важким спадком радянського тоталітарного минулого, коли режим, виходячи із політичної доцільності, створював відносно сприятливі умови існування для лояльних до нього релігійних конфесій і унеможливлював діяльність, а часто і просто нищив ті релігійні об’єднання, які не вписувались у творену ним систему державно-церковних відносин.
Однією з причин репресій щодо релігійних організацій був національний характер їх суспільного служіння. У першу чергу, це стосувалося Української греко-католицької церкви, Римо-католицької церкви, мусульманських та іудейських релігійних об’єднань. Жорстокого нищення зазнали окремі протестантські деномінації, діяльність яких суперечила принципам існування радянського режиму. Не складає виключення період 1944-1953 рр., коли наслідком радикальних за своєю суттю і змістом етнотрансформаційних процесів стали істотні структурні зміни етноконфесійного простору України.
З’ясування етнотрансформаційних процесів – сукупності форм суспільно-політичних, правових, економічних та морально-етичних норм і зв’язків між інститутами держави та церкви, релігійними центрами, управліннями, об’єднаннями, рухами, братствами, діяльність яких регламентується і регулюється конституційними та іншими нормативними актами, – є важливою науковою проблемою.
Сьогодні Конституцією України, чинним законодавством держави гарантовано вільну можливість діяльності релігійних організацій, що дозволило вийти із підпілля багатьом релігійним об’єднанням, без яких не можливо уявити сучасного українського релігійного простору. Незважаючи на це, окремі православні конфесії намагаються домогтися для себе особливого статусу і претендують на особливі відносини з органами державної влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944–1953 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок