Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Україна в політичних відносинах Великого князівства Литовського з Кримським ханством (1502-1540).

Україна в політичних відносинах Великого князівства Литовського з Кримським ханством (1502-1540).

Назва:
Україна в політичних відносинах Великого князівства Литовського з Кримським ханством (1502-1540).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,73 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна академія наук України
Інститут історії України
Черкас Борис Володимирович
УДК (477)[(474.5):(292.471)] “1502/1540”
Україна в політичних відносинах Великого князівства Литовського з Кримським ханством (1502-1540).
07.00.01 – історія України
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України середніх віків
Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, академік НАН України Смолій Валерій Андрійович, Інститут історії України НАН України, директор, завідувач відділу історії України середніх віків.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук Леп’явко Сергій Анатолійович, Чернігівський державний університет, професор кафедри історії України;
кандидат історичних наук, Галенко Олександр Іванович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “ 27 ” червня 2003 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “ 26 “ травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Процес міжнародного утвердження сучасної Української держави об’єктивно викликає зростання суспільного інтересу до політичної історії України, її місця і ролі в геополітичному просторі Центрально-Східної Європи. Критичного переосмислення потребують деякі усталені погляди на вітчизняну історію, зокрема і т.з. Литовсько-Руської доби.
Яким було геополітичне положення України на початку XVI ст., чому у досліджуваний період вона, втративши державність давньоруського типу, продовжувала відігравати суттєву роль у політиці східноєвропейських держав? Яку роль відіграло в її історії довготривале сусідство з Кримською державою? Які політичні чинники вплинули на появу і розвиток українського козацтва –сили, яка поступово перебрала на себе провідну воєнно-політичну роль у справі оборони України від іноземної агресії? Дослідження цих та інших питань проводиться автором на сторінках дисертації.
Як відомо, дія геополітичних чинників відзначається чималою часовою протяглістю, а географічне розташування українського етносу є незмінним упродовж багатьох століть. Саме тому осмислення історичного поступу України в її стосунках з сусідніми країнами Європи дає можливість зрозуміти не лише події далекого минулого, а й деякі важливі проблеми сучасного становлення Української держави як складової частини європейської цивілізації.
Дисертаційне дослідження присвячене вивченню місця і ролі українських земель в політичних відносинах Великого князівства Литовського (далі ВКЛ) і Кримського ханства у перших чотирьох десятиріччах ХVІ ст. у зв’язку з тими політичними змінами, що відбувалися на той час у Центрально-Східній та Південно-Східній Європі й Україні. Необхідним є визначення певної специфіки політичнних курсів країн даного регіону, а також того, в якій мірі українські землі відігравали роль суб’єкта або об’єкта у політичних зносинах східноєвропейських держав і наскільки це впливало на кримську політику литовсько-польських Ягеллонів у досліджуваний період.
Тотальний наступ Кримського ханства на південні території ВКЛ на зламі XV-XVI ст. призвів до пожвавлення татарської політики цього одного з найбільших державних утворень у Центрально-Східній Європі. Постійні дипломатичні зносини і майже щорічні литовсько-кримські воєнні зіткнення лягли великим тягарем на населення українських земель. У свою чергу, еволюція політичних відносин ВКЛ і Кримського ханства упродовж перших чотирьох десятиліть XVI ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Україна в політичних відносинах Великого князівства Литовського з Кримським ханством (1502-1540).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок