Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОСІМЕЙНИЙ ГЕНЕТИЧНИЙ ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЮДИНИ

ВНУТРІШНЬОСІМЕЙНИЙ ГЕНЕТИЧНИЙ ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЮДИНИ

Назва:
ВНУТРІШНЬОСІМЕЙНИЙ ГЕНЕТИЧНИЙ ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,98 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ЛИШЕВСЬКА ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 796.011.1
ВНУТРІШНЬОСІМЕЙНИЙ ГЕНЕТИЧНИЙ ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ
РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЮДИНИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту
КИЇВ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
СергІЄнко ЛЕОНІД ПРОКОПОВИЧ,
Миколаївський гуманітарний інститут Українського державного морського технічного університету ім. адмірала Макарова, заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ШАХЛІНА ЛАРИСА ЯН-ГЕНРІХІВНА,
Національний університет фізичного виховання
і спорту України, завідувач кафедрою спортивної медицини;
кандидат педагогічних наук, професор
АРЕФ'ЄВ ВАЛЕРІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту.
Провідна установа – Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, науково-організаційний відділ, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Київ.
Захист відбудеться "29" березня 2002 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ – 150, вул. Фізкультури, 1)
Автореферат розісланий " 28 " лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор наук з фізичного
виховання і спорту, професор Круцевич Т. Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Теорія і практика відбору та орієнтації спортсменів у системі багаторічної підготовки показала перспективність індивідуального генетичного прогнозу (Сергієнко Л.П., 1990, 1992, 1999; Kovar R., 1980 Malina R.W., Bonchard C., 1986). Найсучасніші тренувальні технології здатні змінити, підвищити розвиток рухових здібностей, але лише в межах, які обумовлені генотипом.
Генетичний прогноз розвитку рухових здібностей у процесі багаторічного відбору рекомендовано здійснювати на етапі початкового відбору (Сахновський К.П., 1996).
Важливість оцінки індивідуальної генетичної перспективи в розвитку рухових здібностей дітей і підлітків при спортивному відборі підкреслюється багатьма авторами (Arnot R.В., 1994, Sozanski H., 1997, Волков Л., 1997).
У зв'язку з цим з'ясування можливості передачі спадкової інформації при використанні внутрішньосімейного методу генетики може відкрити нові перспективи в індивідуальному прогнозуванні перспективності спортсменів. Дослідження взаємозв'язку між рівнем розвитку рухових здібностей батьків та їх дітей, а також сібсів (рідних братів і сестер) дозволять розширити уявлення про передачу спадкових знань і прогнозувати психофізіологічні здібності дітей не тільки в сфері спортивної діяльності, а і в освоєнні професій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертацію виконано згідно Зведеного плану НДР Держкомспорту України на 1998–2000 рр. з напрямку досліджень 1.2. “Гармонічний фізичний розвиток, зміцнення здоров’я та лікування фізичними вправами”, за темою 1.2.3. “Режими рухової активності дітей, які мешкають в різних зонах радіаційного забруднення” (№ державної реєстрації 0199U000935).
Метою роботи є визначення можливості використання внутрішньосімейного генетичного прогнозу розвитку рухових здібностей людини.
Для досягнення поставленої мети були сформульовані такі задачі:
1.
Вивчити внутрішньосімейні генетичні особливості розвитку рухових здібностей (координаційних, силових і швидкісних, витривалості і гнучкості) людини.
2.
Визначити кількісні характеристики внутрішньосімейного кореляційного взаємозв'язку в розвитку рухових здібностей батьків і їх дітей, а також сібсів у різному віці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОСІМЕЙНИЙ ГЕНЕТИЧНИЙ ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок