Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Глибоке каталітичне окиснення газоподібних вуглеводнів в умовах зустрічної подачі реагентів

Глибоке каталітичне окиснення газоподібних вуглеводнів в умовах зустрічної подачі реагентів

Назва:
Глибоке каталітичне окиснення газоподібних вуглеводнів в умовах зустрічної подачі реагентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Струтинська Любов Тимофіївна
УДК 544.146.5+544.47:544.344+544.034.2
Глибоке каталітичне окиснення
газоподібних вуглеводнів
в умовах зустрічної подачі реагентів
Спеціальність 02.00.04 –фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича та Інституті термоелектрики НАН України та Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Тевтуль Ярема Юрійович, завідувач кафедри фізичної і аналітичної хімії та екології хімічних виробництв Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Никипанчук Михайло Васильович, професор кафедри загальної хімії національного університету “Львівська політехніка”;
кандидат хімічних наук Соловйов Сергій Олександрович, старший науковий співробітник відділу каталітичних окисно-відновних процесів Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства імені
І.М. Францевича НАН України
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2004 р. о _14___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79005, Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реалізація сучасних вимог до паливно-енергетичного комплексу України щодо ефективного використання органічного палива для отримання теплової енергії, пошуки науково обґрунтованих шляхів втілення комплексної програми створення екологічно безпечних джерел енергії вимагають формування нових методів раціонального використання енергії хімічних речовин. Одним із важливих і перспективних напрямків досягнення такої мети є застосування безполум’яного глибокого каталітичного окиснення газоподібних вуглеводнів як найбільш ефективного методу використання хімічної енергії органічного палива. Впровадження каталітичного методу окиснення дозволяє значно зменшити втрати тепла з продуктами реакції за рахунок проведення процесу без значного надлишку повітря. Використання каталізаторів виключає або значно зменшує утворення шкідливих речовин, джерелом яких є процес неповного згоряння вуглеводнів і протікання реакцій утворення оксидів азоту і вуглецю (ІІ).
Для практичної реалізації глибокого каталітичного окиснення вуглеводнів немає необхідного наукового підґрунтя для створення ефективних каталізаторів цього процесу і керування окисненням вуглеводнів в різних умовах, зокрема, під час зустрічного надходження реагентів в шар каталізатора.
Незважаючи на те, що реакції глибокого окиснення використовуються в ряді технологічних процесів, наявна інформація недостатня для узагальнення і виявлення науково обґрунтованих закономірностей цього процесу та використання їх для створення автономних каталітичних джерел теплової енергії.
В зв’язку з цим розробка ефективних каталітичних систем і систематичні дослідження фізико-хімічних процесів глибокого окиснення газоподібних вуглеводнів, а також виявлення оптимальних режимів цього процесу є актуальним науковим і прикладним завданням. Такі дослідження мають важливе значення для створення нових методів раціонального і екологічно безпечного використання органічного палива, енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт хімічного факультету Чернівецького національного університету “Наукові основи створення систем з ініціюючою, електрохімічною та біологічною активністю” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Глибоке каталітичне окиснення газоподібних вуглеводнів в умовах зустрічної подачі реагентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок