Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
МАМІЧЕВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 159. 922. 762: 376. 4
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ
НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ В
УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
19.00.08 - спеціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті дефектології АПН України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
БОНДАР Віталій Іванович,
Інститут дефектології АПН України, директор
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
КИРИЧУК Олександр Васильович,
пенсіонер
- кандидат психологічних наук
КОРНІЄНКО Анатолій Антонович,
Інститут соціальної та політичної
психології АПН України,
заступник директора
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра
олігофренопедагогіки, м. Київ
Захист відбудеться 31 жовтня 2000 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, м.Київ, вул. М. Берлинського, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології
АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9
Автореферат розіслано 30 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КОЛУПАЄВА А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В програмі “Освіта (Україна ХХI століття)”, в Національній програмі “Діти України” розроблено пакет нормативно-правових документів, які регламентують діяльність спеціальних навчально-виховних закладів для дітей з психофізчними недоліками розвитку. Одним з таких типів закладів є допоміжна школа, навчально-виховна робота в якій будується з урахуванням психофізичних особливостей розвитку дітей і зорієнтована на підготовку учнів до самостійного життя і праці. Це досягається шляхом залучення дітей до суспільно-корисної, професійної і продуктивної діяльності, які є складовими компонентами системи їх трудового навчання і виховання. Особливе місце у цій системі відводиться самообслуговуванню, позв'язаному з повсякденною життєдіяльністю учнів, до якої вони залучаються незалежно від віку і напрямків професійної підготовки. У процесі самообслуговуючої діяльності не лише формуються, а й удосконалюються, перевіряються моральні переконання, розвивається свідомість, нагромаджується досвід, збагачуються моральні почуття, емоційно-вольова сфера учнів. Правильна організація самообслуговуючої діяльності створює фундамент, на якому будується система трудового виховання. Самообслуговування - це взаємодія особистості з навколишнім світом. Воно не обмежується лише нагромадженням чуттєвих уявлень про дійсність, збагаченням життєвого досвіду, а включає й опанування вміннями і навичками, необхідними у самостійному житті. Цим переважно пояснюється підвищена увага вчених-дефектологів до пошуків механізмів ефективного використання предметної-практичної діяльності у розв’язанні загальних і спеціальних завдань, що стоять перед допоміжною школою.
Вирішуючи складні завдання навчання, виховання і розвитку учнів допоміжної школи, дефектологи керуються положеннями Л. Виготського про те, що включення дітей у спеціально організовану діяльність є умовою виникнення вищих і нових синтезів мислення і дій на різних вікових етапах. Діяльність він розглядає як один з могутніх чинників інтелектуального розвитку.
Дане положення отримало подальший розвиток і конкретизацію в дослідженнях В. Бондаря, І. Єременко, Г. Мерсіянової, В. Синьова, В.Турчинської, О. Хохліної та інших вчених. В їх дослідженнях встановлено, що самостійне оволодіння розумовими та загально- трудовими вміннями і навичками ускладнено, не зважючи на те, що у предметно-практичній діяльності об'єктивно закладені сприятливі умови для усвідомлення необхідності виконувати ті або інші операції. Тому включення учнів в діяльність ще не забезпечує їхнього розвитку. Предметно-практична, самообслуговуюча праця у допоміжній школі є лише тією зовнішньою передумовою, яка активізує роботу вчителя з розвитку в учнів пізнавальних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок