Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ НЕСТЕРОЇДНИХ ПРОТИЗАПАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ БРОНХОПНЕВМОНІЇ У ТЕЛЯТ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ НЕСТЕРОЇДНИХ ПРОТИЗАПАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ БРОНХОПНЕВМОНІЇ У ТЕЛЯТ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ НЕСТЕРОЇДНИХ ПРОТИЗАПАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ БРОНХОПНЕВМОНІЇ У ТЕЛЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЗІЙ Наталія Володимирівна
УДК 619:616.223-002:616.155.1/.19:636.2.053
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ НЕСТЕРОЇДНИХ ПРОТИЗАПАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ БРОНХОПНЕВМОНІЇ У ТЕЛЯТ
16.00.01 діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Левченко Володимир Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри терапії та клінічної діагностики
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор
Павлов Михайло Єфремович, Харківська зооветеринарна академія, завідувач кафедри внутрішніх хвороб тварин
доктор біологічних наук, професор, заслужений працівник ветеринарної медицини України
Чумаченко Володимир Юхимович, Національний аграрний університет, кафедра терапії та клінічної діагностики
Провідна установа Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, відділ біотехнології та лабораторія по вивченню хвороб молодняку, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “18”, березня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “14” лютого 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ____________________ Стадник П.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі захворюваності молодняку великої рогатої худоби хвороби органів дихання, зокрема неспецифічна бронхопневмонія, є досить поширеними і завдають значних економічних збитків. Лікування бронхопневмонії залишається однією з важливих складових у боротьбі з цим захворюванням. Проте часто лікарі ветеринарної медицини не отримують бажаних результатів, що значною мірою зумовлено неповним урахуванням особли-востей патогенезу запального процесу в легеневій тканині у телят.
Питанням патогенезу бронхопневмонії в телят присвячені наукові праці ба-гатьох провідних учених ветеринарної медицини М.Ф. Ковбасенка (1955), М.О. Костини (1968), В.І. Левченка (1970), В.М. Данилевського (1985), А.М. Стадника (1995), І.П. Кондрахіна (1998), G. Deby-Dupont, Р. Lekeux, (2000), M. Narita et al., (2000). При розвитку пневмонії активуються альвеолярні нейтро-філи і макрофагоцити, що сприяє збільшенню в місці пошкодження концентра-ції біологічно активних речовин метаболітів арахідонової кислоти, гістаміну, серотоніну, інтерлейкіну, фактора некрозу пухлин (Ishii Y., 1995, Caswelle G.L. et al., 1998, Cornelle D.G., 1999), які викликають значну дисфункцію дихальної системи: звуження бронхів, пульмональну гіпертензію, підвищення проникності легеневих капілярів, зменшення очисної здатності респіраторних шляхів, що спричиняє порушення газообміну в легенях (Genicot B. et al., 1992).
Однією з причин пригнічення газообміну у тварин, хворих на бронхопневмонію, є підвищення активності прокоагулянтної системи, що зумовлює накопичення фібрину в просвіті альвеол, а посилення внутрішьосудинного згортання крові порушення гемоциркуляції. У медичній практиці накопичені дані, що свідчать про значну роль системи гемостазу і фібринолізу (Братчик А.М., 1993), протеолізу та факторів їх регуляції (Оглоб-лі-на О.Г., 1984,; Веремеенко К.Н., Кизим А.И., 1985) у виникненні та перебігу патологічних процесів у бронхолегеневій системі. У ветеринарній літературі наявні лише відомості щодо вмісту фібриногену в крові телят, хворих на бронхопневмонію (Пахомов Т.А., 1981; Lekeux P. et al., 1988), проте стан системи фібринолізу, і його активаторів та інгібіторний потенціал плазми крові при цьому захворюванні залишаються не вивченим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ НЕСТЕРОЇДНИХ ПРОТИЗАПАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ БРОНХОПНЕВМОНІЇ У ТЕЛЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок