Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,81 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Чередніченко Алла Павлівна
УДК 336.226.331
ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Хомутенко Віра Петрівна,
Одеський державний економічний
університет Міністерства освіти і науки
України, доцент кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Крупка Михайло Іванович,
Львівський національний університет ім.
І. Франка Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Мельник Віктор Миколайович,
Національна Академія державної подат-
кової служби України, декан факультету
„Економіка та оподаткування”
Провідна установа: Київський національний економічний
університет Міністерства освіти і науки
України, кафедра фінансів підприємств,
м. Київ
Захист відбудеться „3” лютого 2006 р. о _15__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.055.02 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
 
Автореферат розісланий „ 30” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Баранова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період, коли держава стала на шлях до ринкової економіки, податки відіграють настільки важливу роль, що можна цілком підставно твердити, що без чітко впорядкованої податкової системи, яка відповідає умовам розвитку вітчизняного виробництва, ефективної ринкової економіки не збудувати. Розвиток економіки регулюється фінансово-економічними методами: застосуванням налагодженої системи оподатковування, маневруванням позичковим капіталом і процентними ставками, виділенням із бюджету капітальних вкладень і дотацій, державних закупівель тощо. Податки в цьому комплексі посідають центральне місце і, як і всі економічні відносини, потребують постійного контролю.
Формування податкової політики на засадах економічної ефективності, стабільності, прозорості й наближення її до міжнародних та європейських стандартів не можливе без ефективного податкового контролю.
Перед податковим контролем, як складовою податкової системи, стоять завдання подолання нерівномірного розподілу податкового навантаження в економіці, вдосконалення неефективної на сьогодні системи податкових пільг, зменшення заборгованості зі сплати податків і зборів до бюджету, сприяння розробці та запровадженню стабільного, прозорого законодавства, з метою детінізації української економіки та легалізації доходів юридичних і фізичних осіб. Значимість податкового контролю в умовах трансформаційної економіки особливо зростає через суттєву залежність від податкової складової бюджетів усіх рівнів, все ще низьку податкову культуру населення в цілому і платників податків, зокрема.
Між тим, реалізації всіх функцій податкового контролю перешкоджає законодавча неврегульованість основних засад і процедур його здійснення: відсутність спеціального закону про податковий контроль, визначення його видів, форм та методів. Недосконалою є і організаційна структура Державної податкової служби (ДПС) України, яка законодавцем визначена такою, що контролює більшу частину податкових надходжень до бюджетів.
Проблеми теорії і практики податкового контролю розглядалися у наукових працях як зарубіжних учених, так і вітчизняних. Зокрема, питання теорії досліджували російські вчені: А.В. Бризгалін, Ю.Ф. Кваша, І.І. Кучерявий, А.Н. Козирін, О.А. Ногіна, В.М. Родіонова, С.О. Шохін, І.І. Кучеров, О.Ю Судаков, І.А. Орешкін, Є.Н. Євстігнєєв та інші. Деякі питання організації та класифікації податкового контролю висвітлено у наукових працях таких українських вчених: Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок