Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНА РОЛЬ ПАМ'ЯТІ У ФОРМУВАННІ КОЛОРИСТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОБ'ЄКТА СПРИЙНЯТТЯ

ПРОДУКТИВНА РОЛЬ ПАМ'ЯТІ У ФОРМУВАННІ КОЛОРИСТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОБ'ЄКТА СПРИЙНЯТТЯ

Назва:
ПРОДУКТИВНА РОЛЬ ПАМ'ЯТІ У ФОРМУВАННІ КОЛОРИСТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОБ'ЄКТА СПРИЙНЯТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Блинов Юрій Іванович
УДК 159.937: 159.953
ПРОДУКТИВНА РОЛЬ ПАМ'ЯТІ У ФОРМУВАННІ
КОЛОРИСТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОБ'ЄКТА СПРИЙНЯТТЯ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2000


Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна, Університет внутрішніх справ, провідний науковий співробітник лабораторії соціально-психологічних проблем ОВС України.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Шестопалова Людмила Федорівна, Український НДІ клінічної та експериментальної неврології та психіатрії, керівник відділу медичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент Чеботова Яна Валентинівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, доцент кафедри українського декоративно-ужиткового мистецтва та графіки.
Провідна установа:
Дніпропетровський державний університет, кафедра педагогічної психології та англійської мови, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 14 ” жовтня 2000 р. о 10 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, Проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, Проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 13 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук,
доцент Тімченко О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Організація і вдосконалення різних видів професійної діяльності багато в чому залежить від рівня сформованості когнітивних психічних процесів суб’єкта. До складних задач психології відносяться задачі діагностики та розвитку професійного колористичного сприйняття у майбутніх архітекторів, дизайнерів, художників-педагогів, поліграфістів та ін.
Проблемі сприйняття і особливостям його розвитку приділена велика увага в роботах видатних психологів - Б.Г.Ананьєва, Л.С.Виготського, О.В.Запорожця, В.П.Зінченка, О.М.Леонтьєва, Б.Ф.Ломова, С.Л.Рубінштейна, М.С.Шехтера. Значний внесок в розробку цієї проблеми внесли дослідження К.В.Бардіна, Л.М.Веккера, М.М.Волкова, С.В.Кравкова, П.А.Шеварева та ін.
Кольоровий перцептивний образ є важливішим компонентом зображувальної діяльності. При цьому пам'ять як система переробки інформації грає провідну роль в процесі його формування. Ці положення відображені в ряді робіт, в яких відмічається істотна роль пам'яті в організації діяльності, її сенсорних, інтелектуальних і моторних компонентів (C.П.Бочарова, В.П.Зінченко, Б.Ф.Ломов). Відмічено, що разом з когнітивними функціями пам'яті, які забезпечують запам'ятовування, перетворення, збереження і актуалізацію матеріалу, увагу дослідників привертають продуктивні функції пам'яті, які забезпечують саме побудову і регуляцію діяльності. Виходячи за межі традиційних когнітивно-функціональних досліджень, роботи C.П.Бочарової, Р.М.Грановської, В.П.Зінченка, Н.М.Корж, В.Я.Ляудіc та ін., що були проведені за системним підходом, розкривають різноманітні аспекти продуктивних функцій пам'яті, яка стала усвідомлюватися не тільки як службовий процес, що забезпечує збереження та відтворення інформації, але і як конструктивний процес, що забезпечує конструювання когнітивних образів. Результати досліджень, в яких були розкриті різні особливості продуктивних функцій мнемічних процесів, мають велике значення для розуміння місця і ролі пам'яті в структурі діяльності. Однак роль пам'яті в організації побудови колористичного перцептивного образу об'єкта і динамічного розвитку кольоросприйняття людини залишається не з'ясованою, що й обумовлює актуальність дослідження.
Об'єктом дослідження стала операційна структура дій, спрямованих на формування колірного перцептивного образу, і її взаємозв'язок з процесами пам'яті.
Предметом дослідження є продуктивні функції пам'яті у формуванні колористичного образу і розвитку кольоросприйняття в зображувальній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНА РОЛЬ ПАМ'ЯТІ У ФОРМУВАННІ КОЛОРИСТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОБ'ЄКТА СПРИЙНЯТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок