Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СФЕРИЧнА дЗЕРКАЛЬНА АНТЕНА ЗІ спіральними опромінювачами

СФЕРИЧнА дЗЕРКАЛЬНА АНТЕНА ЗІ спіральними опромінювачами

Назва:
СФЕРИЧнА дЗЕРКАЛЬНА АНТЕНА ЗІ спіральними опромінювачами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦіОНАЛЬНиЙ ТЕХНіЧнИЙ УНіВЕРСИТЕТ УКРАїНи
"КИїВСьКИЙ ПОЛИТЕХНіЧнИЙ іНСТИТУТ"
Троїцький Олександр Вікторович
УДК 621.396.677.83
СФЕРИЧнА дЗЕРКАЛЬНА АНТЕНА
ЗІ спіральними опромінювачами
05.12.07 - Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі радіотехніки Севастопольського національного технічного університету.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лобкова Любов Михайлівна,
Севастопольський національний технічний університет, професор кафедри радіотехніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри прикладної електродинаміки
доктор технічних наук, професор
Мачуський Євген Андрійович,
Національний технічний університет України “КПІ”, декан факультету інформаційної безпеки фізико-технічного інституту
Провідна організація: ВАТ “Науково-виробниче підприємство “Сатурн”, м. Київ.
Захист відбудеться “14” червня 2007 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.14 в Національному Технічному Університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, корп.№1, ауд. 163
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці НТУУ “КПІ”(03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37).
Автореферат розісланий “ 11 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Л.О. Уривський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основою всіх супутникових телекомунікаційних систем (СТС) є космічні станції, розміщені на штучних супутниках Землі. З моменту появи перших СТС і до теперішнього часу обсяг інформації, що передається, збільшується з наростаючою швидкістю. Для забезпечення необхідної пропускної спроможності всі сучасні СТС будуються за багатоканальною схемою. Найбільш повно її переваги можуть бути реалізовано при використанні багатопроменевих антен (БПА).
По ряду найважливіших характеристик, зокрема, кількості інформаційних каналів і пропускній спроможності, а також необхідній для глобального покриття кількості супутників і земних станцій контролю і супроводу, оптимальними є СТС, які використовують супутники на середньовисотних кругових орбітах, для яких кутовий розмір всієї зони покриття, що обслуговується антеною, складає близько 70о, а однієї соти — близько 3о.
Існуючі БПА створені, головним чином, на основі фазованих антенних решіток (ФАР) і гібридно-дзеркальних антен (ГДА). Головним утрудненням при створенні ФАР з великою апертурою є розробка діаграмостворюючей схеми (ДСС), яка виходить складною, дорогою та працює у вузькій смузі частот. Перехід від складної ФАР до ГДА з простими опромінюючими решітками дозволяє у декілька разів скоротити втрати у високочастотному тракті і на порядок зменшити вартість антени. Проте ГДА ретрансляторів сучасних СТС створюються, в основному, на базі параболічних дзеркал, що обмежує можливий сектор рознесення променів. В результаті, смуга робочих частот ФАР не перевишує 3-5%, коєфіціент корисної дії не перевищує 50%, а в ГДА припустимий кут відхилення променя складає менше 15о.
Ефективним рішенням в цій ситуації є заміна параболічного дзеркала сферичним, що дозволяє істотно збільшити сектор рознесення променів. Аналіз публікацій з цього питання показує, що задовільні характеристики спрямованості в широкому секторі кутів досягаються в сферичній дзеркальній антені з розмитим фокусом і опромінювачем з хвилею, що біжить, якій не має фазового центру, зокрема — циліндричним спіральним випромінювачем.
До теперішнього часу дзеркальні антени (ДА) з опромінювачами у вигляді антен хвилі, що біжить, практично не досліджені, оскільки в параболічних ДА, що набули найбільше поширення, максимальна ефективність досягається при використанні опромінювачів з фазовим центром, який повинен співпадати з фокусом дзеркала. Таким чином, дослідження багатопроменевої сферичної ДА з диаграмостворюючей схемою на основі спіральних випромінювачів хвилі, що біжить, є актуальною задачею, що має важливе значення для подальшого розвитку СТС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СФЕРИЧнА дЗЕРКАЛЬНА АНТЕНА ЗІ спіральними опромінювачами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок