Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ (НА ПРИКЛАДІ м.ЛЬВОВА)

УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ (НА ПРИКЛАДІ м.ЛЬВОВА)

Назва:
УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ (НА ПРИКЛАДІ м.ЛЬВОВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ДЖАФАРОВА Джаваіра Мамедівна
УДК 351.713
УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ ПЕРВИННОЇ
МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ
(НА ПРИКЛАДІ м.ЛЬВОВА)
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Львів-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного управління та місцевого самоврядування у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: |
Кандидат економічних наук, доцент
ЧЕМЕРИС Анатолій Олексійович,
Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, директор.
Офіційні опоненти: | Доктор медичних наук
КОВАЛЕНКО Олександр Сергійович,
Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО інформаційних технологій та систем НАН України, завідуючий відділом.
Кандидат наук з державного управління
ЗАГОРОДНІЙ Володимир Васильович,
Міністерство охорони здоров’я України, заступник міністра
Провідна установа: | Київська медична академія післядипломної освіти ім. Л.П.Шупика
Захист відбудеться 30.04.2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.860.01 в Львівському регіональному інституті НАДУ при Президентові України за адресою: 79491, м.Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського 16, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського регіонального інституту НАДУ при Президентові України за адресою: 79491, м.Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського 16.
Автореферат розісланий 29.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О. Каляєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності системи охорони здоров’я є одним з головних завдань українського суспільства. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає первинну медико - санітарну допомогу (ПМСД) у якості одного з провідних інструментів досягнення стратегії „Здоров’я для всіх”, тому що вона здійснює головну функцію системи охорони здоров’я та є її центральною ланкою, складає невід’ємну частину всього процесу соціально - економічного розвитку суспільства. Від стану амбулаторно - поліклінічної допомоги залежить ефективність та якість діяльності всієї системи охорони здоров’я, збереження трудового потенціалу, а також вирішення більшості медико - соціальних проблем, що виникають на рівні сім’ї та у соціально незахищених груп населення: дітей, інвалідів, осіб похилого віку.
В результаті економічних та соціальних процесів, що відбуваються у державі, існуюча амбулаторно - поліклінічна служба системи охорони здоров’я стала не взмозі забезпечити населення доступною та кваліфікованою медичною допомогою на рівні первинної ланки, на етапі якої починають і закінчують обстеження та лікування до 80% населення, що звертається за медичною допомогою. Стали наочними недоліки її організації. Суттєві диспропорції в обсягах фінансування амбулаторно - поліклінічної та стаціонарної допомоги (відповідно, 20-30 та 70-80% всіх витрат на охорону здоров’я) обмежують можливості розвитку матеріально - технічної бази та впровадження сучасних ресурсозберігаючих технологій надання медичної допомоги на до- та післяшпитальному етапах та приводять до розширення показань стаціонарного лікування, подорожчання медичної допомоги. Не створюється економічної мотивації розвитку стаціонарозамінюючих видів допомоги, втрачаються комплексний підхід до здоров’я пацієнта і наступність між лікарями під час обстеження та лікування, що впливає негативно на економічність медичного обслуговування та збереження здоров’я.
Вивченню проблем державного управління, серед яких важливе місце посідає охорона здоров’я, та можливих шляхів їх вирішення присвячені роботи вчених: В.Д.Бакуменка, О.П.Крайник, М.Д.Лесечка, В.І.Лугового, Н.Р.Нижник, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ (НА ПРИКЛАДІ м.ЛЬВОВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок